1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. GoPro Hero 9 Black resmen görücüye çıktı; işte öne çıkan özellikleri [Video]

GoPro Hero 9 Black resmen görücüye çıktı; işte öne çıkan özellikleri [Video]

GoPro Hero 9

GoPro, yeni aksiyon kamerasını resmen görücüye çıkardı. GoPro Hero 8 modelinin yerini alan GoPro Hero 9 Black yeniliklerle geliyor. Özellikle ekstrem sporlarla uğraşan bireylerin alakasını sürükleyen kameranın en yeni abonesi ön tarafında yer alan renkli LCD ekranla fark yaratıyor.

Ön tarafında yer alan renkli ekran sayesinde bundan böyle VLOG çekimi yapan kullanıcılar kendilerini rahatlıkla çekim esnasında görebiliyor. Kutu içeriğinden taşıma çantasıyla gelen kamera, 5K çözünürlüğünde video kaydı hakikatleştirebiliyor. 4K çözünürlükten daha yüksek çözünürlük kıymeti sunan kamera 20 megapiksel çözünürlük kıymeti sunuyor. Bir evvelki modelde kullanılan HyperSmooth 2.0 özelliğinin geliştirilmiş bir versiyonu olan HyperSmooth 3.0 da yeni modelde karşımıza çıkıyor. HyperSmooth 3.0 sayesinde daha pürüzsüz videolar kaydolunabiliyor. Eskiki modelde olduğu gibi dayanağına da sahip olan yeni model kılıfsız olarak 10 metre derinlikte su altında çalışabiliyor. Kılıfla beraber kullanıldığında ise bu kıymet 50 metreye kadar çıkıyor. Hero 8 modeliyle karşılaştırıldığında takribî yüzde 40 daha büyük bir bataryayı bünyesinde barındıran kamerada 1.720 mAh kapasiteli bir batarya bulunuyor. Kameranın arka tarafında 2,27 inçlik dokunmatik ekran bulunuyor.

GoPro, 2019 modelinde beceriksiz olan bir özellik olan çıkarılabilir ön lens kapağını da geri getiriyor. SuperPhoto + özelliğiyle  geliştirilmiş HDR kontrastını artırmak olası. Live Burst adlı mod ise deklanşöre basmadan evvel ve sonra 1,5 saniye çekim yapmaya imkân tanıyor. Üç adet mikrofona ve rüzgar hengamesini eksiltme özelliğine sahip olan kamera bu sayede daha nitelikli çekimler yapılmasına olanak sağlıyor.

GoPro Hero 9 Black yurt dışı satış maliyeti ne kadar?

Şu an haysiyetiyle yurt dışında satış sunulan kameranın maliyeti ise 450 dolar. Aksiyon kamerası yurt dışında bir sene GoPro Plus azalığıyla da satışa sunuluyor. Kullanıcıların bir senelik bu azalığı seçim etmesi gidişatında aksiyon kamerasının satış maliyeti takribî 350 dolara düşüyor. 1 senelik azalık fiyatının maliyeti ise 50 dolar. 32 GB dahili bellekle gelen aksiyon kamerasının Türkiye satış maliyeti ise henüz emin değil.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap