1. Anasayfa
 2. Haberler

GoPro Hero 9 Black ve GoPro Hero 8 Black karşılaştırması [Video]

GoPro Hero 9 Black ve GoPro Hero 8 Black karşılaştırması [Video]
0

Kısa bir süre önce duyurulan GoPro Hero 9 Black ile Hero 8 Black modellerinin kameraları karşı karşıya geldi. Abe Kislevitz isimli YouTube kanalı tarafından paylaşılan videoda yeni modelin kamera performansı karşımıza çıkıyor.

Yeni modelde HyperSmooth 3.0 teknolojisi yer alırken bir önceki modelde HyperSmooth 2.0 teknolojisi bulunuyor. HyperSmooth 3.0 ile birlikte görüntü sabitleme konusunda çıta daha da yukarı çıkıyor. HyperSmoot 2.0 ile de görüntü sabitleme konusunda başarılı işe imza atan GoPro, HyperSmooth 3.0 ile sınırları zorluyor. Dijital bir sabitleme teknolojisi olan HyperSmooth 3.0 neredeyse bir gimbal performansı sergiliyor. HyperSmooth 2.0’ın performansının da çok iyi olduğunu belirtmekte yarar var. GoPro Hero 8’de geniş açıyla yapılan çekimlere karşı Hero 9’da maksimum süper geniş açı özelliği bulunuyor. Yeni modelde 20 megapiksel kamera yer alırken bir önceki modelde 12 megapiksellik kamera mevcut. 20 megapiksel kamera sayesinde yeni modelde daha detaylı fotoğraflar çekebiliyor.

GoPro Hero 9 Black, 5K video kaydı özelliğiyle fark yaratıyor

Yeni model 5K video kaydına, eski model ise 4K video kaydına destek veriyor. Daha önceki modelde olduğu gibi sesle kontrol desteğine de sahip olan yeni model kılıfsız olarak 10 metre derinlikte su altında çalışabiliyor. Kılıfla birlikte kullanıldığında ise bu değer 50 metreye kadar çıkıyor. Yeni modelle ilgili tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir