1. Anasayfa
 2. Haberler

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı hacklendi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı hacklendi
0

Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin Twitter hesabı hacklendi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Twitter, 15 Temmuz gecesi tarihinin en büyük siber hamlesini yaşamış ve bir hayli hesap ele geçirilmişti.

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, Tesla CEO’su Elon Musk, Amazon CEO’su Jeff Bezos, şovmen Kanye West ve daha önceki New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg gibi adların yanı gizeme; Apple ve Uber gibi işletmelerin hesapları ele geçirilmiş ve dolandırıcılık emelli tweet’ler atılmıştı.

Twitter her ne kadar güvenlik meselelerini kısa müddet içinde gidereceğini açıklasa da yeni bir hack atağı daha asıllaştı. Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin şahsi web sitesinin Twitter hesabı, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi.

modi-twitter-hack

YENİDEN BITCOİN İSTENDİ

Modi’nin 2.5 milyon takipçisi bulunan mevzubahisi hesabından, milli takviye fonu için kripto para bağışı yapılmasına müteveccih birkaç içerik paylaşıldı.

Vaziyetin anlaşılmasının ardından geri alınan Twitter hesabından yapılan paylaşımlar kısa vakitte silindi.

Twitter’dan yayınlanan açıklamada ise saklılığı ihlal edilen hesabın güvenliği için ihtiyatlar alındığı ve vaziyetin soruşturulduğu belirtildi. Öte yandan, Modi’nin 61 milyonun üzerinde takipçisi bulunan şahsi Twitter hesabı ataktan etkilenmedi.

modi

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir