1. Anasayfa
 2. İnceleme

Hometech Alfa 130P Kullanıcı Yorumu – Performans

Hometech alfa 130p kısa bir kullanım şansım oldu ve cihaz performans ve çalışma durumu hakkında ufakça sizlere bahsetmek istedim.


0

Ortalama 1 hafta kullanım sonucunda cihaz kalitesi ve performası ile gerçekten beni etkiledi. Tabi orta sınıf bir kullanıcı için bu yorumları yapıyorum.

Hometech Alfa 130P Kullanıcı Özellikler Yorumu

Öncelikle cihaz orjinal Windows 10 lisans ile gelmesi sizleri format atma derdinden ve lisanslama derdinden kurtarıyor. Orjinallik her zaman iyidir. 🙂

Hometech Alfa 130P Kullanıcı Yorumu - Performans 1 – processor compressor

İşlemci modeli Intel Pentium N4200 ve işlemci yapısı Quad Core orta seviye kullanım için yeterli görüyorum. Çünkü sitelerde dolaşma ve word, excel kullanımı için güzel performans vermekte. Yani üst düzey program kullanımı oyun gibi işler için tabiki tavsiye ettiğimiz bir ürün olamaz.

Alfa 130P cihazında 4GB RAM ile kullanıcılara sunulmuş bulunmakta. İnternet dolaşımı ve günlük kolay işleriniz için yeterli seviye bir RAM miktarı diyebiliriz. Tarayıcılar biraz daha az yese aslında şu RAM miktarını çok daha iyi olacak ama neyse o başka konu şimdi.

Cihazda 64 GB hafıza bulunuyor. Bu sizi bir miktar yetiyor tabiki. 32 GB olan modelleri tavsiye etmem çünkü gelen bir windows 10 güncellemesini yüklemede sorun yaşıyorsunuz. O yüzden bu cihazda bulunan 64 GB alan şimdilik yeterli görünüyor. Ayrıca M2 SATA SSD Desteği ile 240GB – 1TB boyuta kadar disk takabilirsiniz Windows buraya klonlarsanız ve ordan kullanırsanız tadından yenmez.

Hometech Alfa 130P Kullanıcı Yorumu - Performans 2 – ips

İşte cihazda en sevdiğim kısım ekranı çok çok hoşuma gitti ya, 1920x1080px IPS ekran olması film izlerken video izlerken çok kaliteli bir deneyim sunuyor. Ekran boyutu 13.3” olması benim için aslında pratiklik için yeterli geldi tabi büyük ekran isteyenler için küçük bir ekran olarak gelebilir.

Hometech Alfa 130P Kullanıcı Yorumu - Performans 3 – performance notebook

Cihazda USB 3.0 olması takacağınız harici bellek ve USB belleklerinizi hızlı dosya transferleri yapabilirsiniz.

Batarya konusunda da baya etkilendim incecik cihaz olmasına rağmen 4-5 saat rahat kullanabiliyorsunuz. Bu benim için yeterli geldi sizleri bilemem tabi ama 4-5 saat full kullanmak fişe takmadan bu kadar ince bir cihaz için bence gayet iyi bir performans.

Tavsiyem

Cihazı aldıktan sonra M2 SSD ile yükseltmek yani 240 GB veya üstü bir M2 SSD takmanız hem cihaz performansınızı artıracak hemde kullanacağınız alanı büyütmüş olacaksınız.

M2 SSD alırken müşteri hizmetlerinden destek alıp cihazınızın desteklediği M2 öğrenip o şekilde sipariş edip alın.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir