1. Anasayfa
 2. Haberler

Huawei EMUI 11 tanıtıldı; işte dayanaklı telefonlar ve ayrıntılar

Huawei EMUI 11 tanıtıldı; işte dayanaklı telefonlar ve ayrıntılar
0

Uslu telefon tarafının ehemmiyetli adı Huawei, yeni arayüz yapısı EMUI 11 için fotoğrafı tanıtımı kısa vakit öne hakikatleştirdi. İşte ayrıntılar;

Huawei telefon sahipleri tarafından oldukça merak edilen Huawei EMUI 11, Huawei Developer Conference 2020 kapsamında fotoğrafı olarak görücüye çıkarıldı. Android 11 değil Android 10 esaslı versiyon, EMUI arayüzü bir adım daha öteye taşıyor. Arayüzü genel olarak iyileştirem ve geçişleri çok daha yumuşak hale getirilen versiyon, yeni AOD özellikleri ve tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Bünyesine bir hayli canlı semboller ilave edilen EMUI, çoklu pencere ve ekranı ayrılarak kullanmak mevzusunu merkeze alarak ebatları değiştirilebilen pencereler ile etkileyici bir kullanım yapısı sunuyor. Bağlı Huawei bilgisayarlarda artık üç ayrı uygulamanın çalıştırılmasına olanak tanıyan arayüz, saklılık ve güvenliği de çoğalıyor. Artık netlikle arka tasarıda kamera ve mikrofon kullanımına izin verilmiyor ve yeni izinler de geliyor. Bazı öteki arayüz farklılıkları da yapılan Huawei EMUI 11, genel olarak hoş görünüyor.

Huawei EMUI 11 aktüellemesi hangi makinelere gelecek?

Versiyon, fotoğrafı kanallardan daha evvel gelen bilgiye göre ilk düzeyde şu makineler için kullanıma sunulacak:

 • Mate Acelesi: Mate 30 Pro, Mate 30, Mate 30 RS Porsche Design, Mate 20X / Pro, Mate 20 RS Porsche Design, Mate X.
 • P Acelesi: P40 / Pro, P30 / Pro.
 • Nova Acelesi: Nova 6 5G, Nova5T / Pro, Nova5z, Nova 5i Pro.
 • Tabletler: MatePad, Mediapad M6.
 • Honor modelleri: Honor V30 Pro, Honor V20, Honor 20 Pro, Honor 20s, Honor 20 Youth Edition, Honor 9X Pro.

Ancak bu telefonlar arasına ileride yenilerin de ilave edileceği görülüyor. Bu arada Huawei Developer Conference 2020 kapsamında HarmonyOS 2.0’ın da geldiğini belirtmek gerekiyor. 2021’de akıllı telefonlara gelecek versiyon, daha da gelişmiş hale gelmiş gidişatta. Şirketin açıklamasına göre en son aktüellemeyle beraber HarmonyOS, fotoğrafı olarak sarih kaynak olacak ve geliştiriciler emülatörlere, SDK kutularına ve IDE araçlarını ulaşabilecekler. OpenHarmony isimli sarih kaynak projesi, ilk olarak 2020 senesinin sonunda geliştiriciler için tasarlanan mobil HarmonyOS beta versiyonu ile düzeyli olarak başlatılacak.

Richard Yu ayrıca açılış konuşmasında HarmonyOS için yol haritasını da açıkladı. “Bugünden itibaren HarmonyOS kullanımı, uslu TV’ler, giyilebilir makineler, arabalar ve daha aşırısı gibi 128KB-128MB IoT aygıtlarına sarih. Nisan 2021’de 128MB-4GB makinelere kullanımı açacağız ve Ekim 2021’de HarmonyOS 4GB üstü makineler için kullanılabilir gidişata getireceğiz” dedi.

Bu arada şunu da kesinlikle belirtmek gerekiyor. Huawei “EMUI 11, gelecekte HarmonyOS’a yükseltilebilir.” diyor. Bu da gerçekten büyük bir ayrıntı olarak ses getiriyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir