1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Huawei HarmonyOS’lu ilk telefon için fotoğrafı çıkış açıklaması

Huawei HarmonyOS’lu ilk telefon için fotoğrafı çıkış açıklaması

Huawei HarmonyOS

Yeni jenerasyon işletim sistemi HarmonyOS üzerine kurulan Huawei imzalı ilk akıllı telefon modeli fotoğrafı olarak yolda bulunuyor.

HuaweiHarmonyOS, geçtiğimiz sene 2020 içerisinde akıllı telefonlara da girecek denilmişti. Dr. Wang Chenglu, 2020’de HarmonyOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefonun geleceğini müjdelemişti. Ancak hatırlarsınız bu bilgi daha sonra Huawei lafçısı tarafına reddedilmişti. O zaman işletmenin kendi işletim sistemini tablet, telefon ve dizüstü bilgisayar modellerine getirme amacı da bulunmuyor denilmişti. Kısa vakit evvel ise işletme HarmonyOS 2.0 ile bunu değiştirecek denildi. Sağlam kaynaklar HarmonyOS kullanan ilk akıllı telefonun sene sonunda fotoğrafı olarak lanse edileceğini aktardı.  Ancak bu bilgi de kısa vakit evvel CEO Richard Yu tarafından rafa kaldırılmıştı. Richard Yu sarih biçimde 2020’de HarmonyOS kullanan bir modeli gelmeyeceğini aktardı.

Richard Yu son açıklamasında ise işletim sistemine sahip ilk modellerinin 2021’de geleceğini açıkladı. Operasyoncu meseleleri sebebiyle 2021’de akıllı telefon üretmeyi vazgeçebileceği iddia edilen işletmenin, bu bakımdan HarmonyOS‘lu ilk modeli satışa çıkarıp çıkaramayacağı henüz yüzde 100 olarak netleşmiş değil. Ancak yeniden de fotoğrafı olarak bu açıklamanın gelmesi ilk aygıt için merak seviyesini arttırıyor.

Huawei HarmonyOS işletim sistemli ilk modeli evrensel pazara hiç çıkmayabilir

Daha evvel de söylediğimiz gibi ilk model bir amiral gemisi de olmayacaktır. İşletmenin yeni yarıyılı  orta seviye bir aygıt ile başlatması bekleniyor. Huawei’nin ilk düzeyde iOS ve Android tarafıyla rekabet emeli de bulunmuyor. Bu açıdan çok rahat bir çıkışa imza atabilir denilen firma, öğreniyorsunuz Amerika Birleşik Devletleri’den bağımsız kendi operasyoncularını da geliştiriyor. Dev işletme Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargosu üzerinden bütün bağımsızlık yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ancak ilk Amerika Birleşik Devletleri’den bağımsız operasyoncuların 45 nm olacağı gelen bilgiler arasında.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap