1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Huawei Mate 40 ailesi için çıkış yarıyılı netleşiyor

Huawei Mate 40 ailesi için çıkış yarıyılı netleşiyor

Huawei Mate 40 Pro

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinin tanıtımı mevzusunda sağlam kaynaklardan yeni bilgiler gelmiş durumda.

Huawei’nin yeni amiral gemisi ivedisi HuaweiMate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. İşte bu modeller, Roland Quandt‘a göre ekim ayının ortasında lanse ediliyor. Burada tanıtım için 15 Ekim tarihini seçme olasılığı çok yüksek olan Huawei, şu gizemeler yeni telefonları için lüzumlu sertifikaları da alıyor. En son Bluetooth sertifikası alınan aile, oldukça merak ediliyor. Peki telefonlar ne zaman satışa sunulacak? İşte bu mevzu azıcık karmaşık. Kaynaklara göre ana modeller hemen satışa çıkmayacak. Evan Blass, telefonların afallatıcı biçimde 2021’den evvel elde edilemeyeceğini iddia ediyor. Bunun arttaki neden ise henüz bütün olarak öğrenilmiyor. Ancak hipotezler harekâtçı tarafına müteveccih geliyor. Öğreniyorsunuz Amerika Birleşik Devletleri’nin Huawei’ye müteveccih bir harekâtçı ambargosu da bulunuyor. Bu da satışı etkiliyor gibi görünüyor.

Huawei Mate 40 ailesinin teknik ayrıntıları hali hazırda aynı

Telefonlar eforlarını ortak olarak 5 nm yapım sürecinden çıkan Lekenin 1000 Ad Lekenin 9000 de olabilir operasyoncudan alıyor. Beklendiği üzere Androidlisansıolmadan yolda bulunan başka bir deyişle Google Play Store ulaşımı olmayan telefonlar, bunun yerine HMS esaslı AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha evvel de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak bunun da henüz kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap