1. Anasayfa
 2. Haberler

Huawei Mate 40 ailesi için çıkış dönemi netleşiyor

Huawei Mate 40 ailesi için çıkış dönemi netleşiyor
0

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinin tanıtımı konusunda sağlam kaynaklardan yeni bilgiler gelmiş durumda.

Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi HuaweiMate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. İşte bu modeller, Roland Quandt‘a göre ekim ayının ortasında lanse ediliyor. Burada tanıtım için 15 Ekim tarihini seçme ihtimali çok yüksek olan Huawei, şu sıralar yeni telefonları için gerekli sertifikaları da alıyor. En son Bluetooth sertifikası alınan aile, oldukça merak ediliyor. Peki telefonlar ne zaman satışa sunulacak? İşte bu konu biraz karışık. Kaynaklara göre ana modeller hemen satışa çıkmayacak. Evan Blass, telefonların şaşırtıcı şekilde 2021’den önce elde edilemeyeceğini iddia ediyor. Bunun arkasındaki neden ise henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak tahminler işlemci tarafına yönelik geliyor. Biliyorsunuz ABD’nin Huawei’ye yönelik bir işlemci ambargosu da bulunuyor. Bu da satışı etkiliyor gibi görünüyor.

Huawei Mate 40 ailesinin teknik detayları halen aynı

Telefonlar güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000 (İsim Kirin 9000 de olabilir) işlemciden alıyor. Beklendiği üzere Androidlisansıolmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan telefonlar, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha önce de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak bunun da henüz kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir