1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Huawei Mate 40 ailesi satışa 2021’de mi çıkacak?

Huawei Mate 40 ailesi satışa 2021’de mi çıkacak?

Huawei Mate 40 Pro

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinin satışı mevzusunda sağlam kaynaktan ehemmiyetli bir iddia geldi. İşte ayrıntılar;

Huawei’nin yeni amiral gemisi tezsi Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Ekim ayında tanıtılacağı gelen bilgiler arasında yer alan telefonlar, aktarıldığı kadarıyla ana modeller ile hemen satışa çıkmayacak. Hatta sağlam kaynak Evan Blass, telefonların afallatıcı biçimde 2021’den evvel elde edilemeyecek olacağını iddia ediyor. Bunun arttaki neden henüz öğrenilmiyor. Ayrıca elbette şimdilik ortada bir iddia bulunuyor fakat Blass’ın bu mevzuda yanıldığı çok fazla olmuyor. Yeni serinin en çok merak edileni konumunda Huawei Mate 40 Pro yer alıyor. Bu model en son 128 GB depolama için takribî 863 dolar satış maliyetine sahip olacak haberiyle gündeme gelmişti. Modelin 256 GB’lık versiyonu 935 dolar, 512 GB’lık versiyon ise takribî 1.064 dolar olacak denilmişti. Daha sonra ise Huawei’ye müteveccih bir kaynak modelin tüm ekrandan parmak izi okuma yapabileceğini iddia etmişti. Şayet kaynak gerçekten haklıysa bu mevzuda pazarda bir ilke imza atacak telefon, buna ek olarak üç ebatlı surat tasvire de getirecek sınıyor. Yukarıyadaki tasarımı özümseyen Mate 40, işletmenin kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemiyle de geçimli tasarlanıyor.

Huawei Mate 40 Pro dahil ailenin öbür ayrıntıları şöyle

Telefonlar eforlarını ortak olarak 5 nm yapım sürecinden çıkan Lekenin 1000 Ad Lekenin 9000 de olabilir operasyoncudan alıyor. Hipotez edebileceğiniz üzere yeniden Androidlisansıolmadan yolda bulunan başka bir deyişle Google Play Store ulaşımı olmayan telefonlar, bunun yerine HMS esaslı AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha evvel de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak bunun da henüz kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap