Huawei Mate 40 ailesi satışa 2021’de mi çıkacak?
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Huawei Mate 40 ailesi satışa 2021’de mi çıkacak?

0

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinin satışı konusunda sağlam kaynaktan önemli bir iddia geldi. İşte detaylar;

Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Ekim ayında tanıtılacağı gelen bilgiler arasında yer alan telefonlar, aktarıldığı kadarıyla ana modeller ile hemen satışa çıkmayacak. Hatta sağlam kaynak Evan Blass, telefonların şaşırtıcı şekilde 2021’den önce elde edilemeyecek olacağını iddia ediyor. Bunun arkasındaki neden henüz bilinmiyor. Ayrıca elbette şimdilik ortada bir iddia bulunuyor fakat Blass’ın bu konuda yanıldığı çok fazla olmuyor. Yeni serinin en çok merak edileni konumunda Huawei Mate 40 Pro yer alıyor. Bu model en son 128 GB depolama için yaklaşık 863 dolar satış fiyatına sahip olacak haberiyle gündeme gelmişti. Modelin 256 GB’lık sürümü 935 dolar, 512 GB’lık sürüm ise yaklaşık 1.064 dolar olacak denilmişti. Daha sonra ise Huawei’ye yönelik bir kaynak modelin tüm ekrandan parmak izi okuma yapabileceğini iddia etmişti. Eğer kaynak gerçekten haklıysa bu konuda pazarda bir ilke imza atacak telefon, buna ek olarak üç boyutlu yüz tanıma da getirecek deniyor. Yukarıdaki tasarımı benimseyen Mate 40, firmanın kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemiyle de uyumlu tasarlanıyor.

Huawei Mate 40 Pro dahil ailenin diğer detayları şöyle

Telefonlar güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000 (İsim Kirin 9000 de olabilir) işlemciden alıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere yine Androidlisansıolmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan telefonlar, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha önce de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak bunun da henüz kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir