1. Anasayfa
 2. Mobil

Huawei Telefonlarda Gelmeyen Bildirim 10 Düzeltme Ayarı

Huawei Telefonlarda Gelmeyen Bildirim 10 Düzeltme Ayarı
Huawei Telefonlarda Gelmeyen Bildirim 10 Düzeltme Ayarı
0

Huawei telefonunuzda gelmeyen bildirimler canınızı sıkıyor olabilir. Wifiden mobil şebekeden pilden kaynaklanan bu sorunu 10 basit adımda nasıl çözebilirsiniz. Aşağıda uygulayacağınız ayarlar ile bildirim almayı eski haline getirebilir sorundan kurtulabilirsiniz.

Başlıklar

1. Telefonunuzu Yeniden Başlatın


Galiba ayarları yapmadan önce yapılması gereken ilk işlem bu olması. Telefonunuzu kapatıp açmanız arka planda çalışan işlemleri sonlandırıp tekrar aktif edecektir. Tekrar aktifleşmesinden sonra bildirim sorunu çözülebilir. İlk deneyeceğiniz işlem bu olmalı.

2. Uygulamanın bildirim ayarlarını gözden geçirin


Huawei Telefonlarda Gelmeyen Bildirim 10 Düzeltme Ayarı 1 – Screenshot 20200613 021829 com.huawei.systemmanager
Huawei Telefonlarda Gelmeyen Bildirim 10 Düzeltme Ayarı

Cihazı yeniden başlatmanız çözüm olmadı galiba galiba şimdi Uygulama Bildirim Ayarlarına bir göz atmanız gerekiyor. Bu ayarlara Menüden>> Ayarlar >> Bildirimler den ulaşabilirsiniz. Burada hangi uygulamadan bildirim almakta sorun yaşıyorsanız bulun ve bildirim ayarlarına göz atın kapalı ise aktif hale getirin ve tekrar bildirimlerinizi kontrol edin.

3. Yazılım Pil Optimizasyonlarını Devre Dışı Bırak


Pil ömrünü korumak daha uzun süre pil kullanımı sağlanması için arka plan uygulamaları kısıtlandırılır. Ayarlar>>Pil üzerinden pil ayarlarını kontrol ederek Güç tasarruf modunu devre dışı bırakabilir veya uygulama başlatma ayarından uygulamayı otomatik yönetmeden çıkarıp manuel ayarlardan arka planda çalışmayı aktif bırakarak sürekli çalışmasını aktif kalmasını sağlayabilirsiniz.

4. Güç koruma Pil tasarrufu gibi uygulamalar var mı?


Bazı telefonlar içinde bu tip uygulamalar barındırır sizde menüden bu tip uygulama var mı yok mu bir kontrol etmeniz sorunu çözmenizi sağlayabilir. Bu tip uygulamalar güç tasarrufu sağlamaları için arka planda uygulamaları kısıtlar ve uygulamanın size bildirim göndermesini engeller.

5. Uygulamayı yeniden yükleyin veya güncellemeleri bekleyin


Bildirim almadığınız uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin. Bu sorunu çözebilir. Çözmediği taktirde güncelleme almasını bekleyin güncellemeler de bu tip sorunlar çıkartmış olabilir. Arkadaşınızda aynı uygulamadan sorun yaşayıp yaşamadığını kontrol edin ve kontrol sırasında uygulamanın aynı sürüm olduğuna dikkat edin. Arkadaşınızda ve sizde olan uygulama aynı sürümde olması gerekiyor ki tespitiniz sağlam olsun.

6. Rahatsız etmeyin modunu kontrol edin


Rahatsız etmeyin modu açıkken uygulamalardan bildirimler gelmesini engeller. Bu ayar için Ayarlar >>Sesler ve titreşim içinde Rahatsız etmeyin kapalı olduğundan emin olun.

7. Arka Plan Verileri Etkin Mi?


Huawei Telefonlarda Gelmeyen Bildirim 10 Düzeltme Ayarı 7 – Screenshot 20200613 025005 com.huawei.systemmanager
Huawei Telefonlarda Gelmeyen Bildirim 10 Düzeltme Ayarı

Android geniş bir ayar optimizasyonu sağlaması çok avantajlı bir şey aslında bazen bazı uygulamaların arka planda işlem yapmasına engel olmak istersiniz ama siz farkında olmadan bu ayarları birileri değiştirmiş olabilir. Bildirim almak istediğiniz uygulamayı tespit ettikten sonra Ayarlar > > uygulamalar > > Uygulamalar >> [uygulama adı] > > veri kullanımı > > arka plan verisi bularak etkin olup olmadığını kontrol edin. Etkin değilse etkinleştirin ve uygulamanızı kontrol edin.

8. Veri tasarrufu açık mı?


Veri tasarrufu kotalı internet için çok iyi bir şey ancak arka planda uygulama veri alıp vermesine engel olduğu için bildirim almanızı da engelleyebilir. Bu ayara ulaşmak için Ayarlar >> Mobil ağ >> Veri kullanımı >> Akıllı Veri Tasarrufu buradan tasarrufun kapalı olduğundan emin olun.

10. Senkronizasyon Aralıklarını Manuel Olarak Ayarlayın


Push Notifications Fixer uygulaması ile bildirimlerin senkronizasyonunu ayarlayın ve bildirimlerin sürekli kontrol edilmesini bu şekilde manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Android de bu ayar 15 dakika olarak sabitlenmiştir. Bu uygulama ile 1 dakika ile 15 dakikaya kadar değiştirme şansı sunuyor. 1 dakika olarak ayarladığınız her 1 dakika bir bildirimleri arka planda kontrol edip size sunacaktır.

Hem mobil veri hem de Wi-Fi bağlantıları için senkronizasyonu ayrı ayrı değiştirebilirsiniz.

İndir: Push Bildirimleri Fixer (Ücretsiz)

Hepsi bu kadar!

Yaşamış olduğunuz sorunları yorumda bize ulaştırmaktan çekinmeyin.

Ahmet AYDIN

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir