1. Anasayfa
 2. Haberler

Huawei, akıllı telefon pazarından tamamen çekilebilir

Huawei, akıllı telefon pazarından tamamen çekilebilir
0

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasında devam eden teknoloji savaşlarından en çok etkilenen firmalardan biri olan Huawei, muhtelif yaptırımlarla karşı karşıya kalmıştı.

Google tarafından android lisansı iptal edilen Çinli işletme, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletlerinin uyguladığı kısıtlamalarla da uğraşmak zorunda kalıyor.

Geçtiğimiz günlerde Huawei, Amerika Birleşik Devletlerinin uyguladığı yaptırımlar sebebiyle akıllı telefonlar için geliştirdiği Lekenin harekâtçılarının imaline son vermek zorunda kalacaklarına söylemişti. Ancak görünüşe göre meseleler bununla da bitmiyor.

Deneyimli analist Ming-Chi Kuo’nun yayınladığı son rapor, oldukça sansasyonel ifadeler kapsıyor. Kuo’nun temennilerine göre Huawei, akıllı telefon çekilmek gidişatında kalabilir.

teknoloji haberleri

Huawei, Amerika Birleşik Devletlerinin tüm yaptırımlarına karşın 2020’de sektörün doruğunda yer almayı muvaffak oldu. Aynı zamanda tüm dünyada devirici tesirlere yol açan koronavirüs salgını da Çinli firmayı etkilemeyi başaramadı.

Ancak emin analist Kuo’ya göre 15 Eylül,  Huawei için işlerin makûsa gitmeye başladığı tarih olacak.

Yayınlanan rapora göre Huawei’nin iki değişik senaryosu mevcut. Birinci senaryoya göre, Huawei akıllı telefon pazarında dibi görecek. Ancak Kuo’ya göre bu gidişat işin pozitif tarafı.

Kötü senaryoya göre ise Huawei, akıllı telefon pazarından tamamen çekilerek tarihe karışabilir.

Huawei’nin nasıl bir strateji izleyeceği ve bu süreçten nasıl çıkacağı önümüzdeki aylarda netlik kazanacak.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir