1. Anasayfa
 2. Haberler

Huawei Watch Fit akıllı saat için Türkiye müjdesi

Huawei Watch Fit akıllı saat için Türkiye müjdesi
0

Akıllı saat pazarının en güçlü isimlerinden birisi olan Huawei, yeni modeli Huawei Watch Fit akıllı saatten Türkiye’yi mahrum bırakmayacak.

Alışılmışın dışında bir yapıyı benimseyen yani kare ya da yuvarlak değil dikdörtgen bir gövdesi bulunan Huawei Watch Fit akıllı saat, Türkiye’de de resmi olarak satılacak. Hatta ilk örnekleri Türkiye sınırlarından giren model, henüz Türkiye’de kaça satılacak bilinmiyor. Ancak resmi satışın Watch GT 2 Pro ile beraber önümüzdeki ay başlaması bekleniyor. Birçok farklı gövde ve kayış renk seçeneği bulunan saat, teknik olarak baktığımız zaman 1,64 inç 456×280 piksel AMOLED ekrana, nabız sensörüne, GPS‘e ve 10 güne kadar pil ömrüne sahip. Bunun yoğun kullanımda 7 güne, GPS açıkken ise 12 saate düştüğü aktarılıyor. Tam gövde boyutu 46x30x10.7 mm olan Watch Fit, her zaman açık ekran özelliğiyle de geliyor. Yan tarafında tek bir fiziksel buton yer alan model, tahmin edebileceğiniz üzere gelişmiş aktivite takibi yapıyor ve birçok sporu otomatik olarak algılayabiliyor. Gövdesi belirli bir derinliğe kadar su geçirmeyen ürün, uyku takibi yeteneğine de sahip. Android yanında iOS cihazlarla da kullanılabilen Huawei Watch Fit akıllı saat, bu açıdan bildirimleri üzerine alabiliyor ve telefonlar için deklanşör görevini de üstlenebiliyor.

Huawei Watch Fit akıllı saat bütçe dostu bir seçenek olacak

Akıllı saatin yurt dışında 110 dolar gibi uygun bir fiyatı bulunuyor. Yurt dışında satışa çıkan saatin bir de alt marka Honor’dan gelen Watch ES isimli yerleşik GPS’e sahip olmayan daha uygun bir versiyonu bulunuyor. Bu modelin bize gelip gelmeyeceği ise henüz netleşmiş değil.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir