1. Anasayfa
 2. Haberler

İlginç kamera Canon PowerShot Zoom tanıtıldı; işte detayları

İlginç kamera Canon PowerShot Zoom tanıtıldı; işte detayları
0

Görüntüleme devi Canon, kısa süre önce Canon PowerShot Zoom adını verdiği yeni kamera modelini tanıttı. Bu model oldukça farklı yapıda.

Canon PowerShot Zoom, tek elde kullanmalık bir kamera modeli. Bu bakımdan bir dijital dürbün gibi kullanım getiren ürün, 12,1 megapiksel 1/3 inç CMOS sensör üzerine kuruluyor ve gücünü DIGIC 8 işlemciden alıyor. 1080P çözünürlükte video çekebilen kamera, sadece 145 gram ağırlığında ve 100-400mm seviyesinde bir lens taşıyor. Modelin çekim aralığı dijital zoom ile 800mm seviyesine kadar yükseltilebiliyor. Bünyesinde bir ekran olmadığından çekilen fotoğraf ve videolara kablosuz olarak bağlandığı akıllı telefon üzerinden gösteren ürün, az sayıda fiziksel buton ile geliyor ve yerleşik olarak görüntü sabitleme yapabiliyor. ISO 3.200’e kadar çıkabilen ve USB-C üzerinde şarj edilebilen ürün, yaklaşık olarak 300 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatına sahip. Canon PowerShot Zoom şu an bir kitlesel fonlama sitesinde destek arıyor.

İlginç kamera Canon PowerShot Zoom tanıtıldı; işte detayları 3 – ilginc kamera canon powershot zoom tanitildi iste detaylari 3

İlginç kamera Canon PowerShot Zoom tanıtıldı; işte detayları 4 – ilginc kamera canon powershot zoom tanitildi iste detaylari 3

Canon PowerShot Zoom dikkat çekerken, firma en son güzel bir destekle gündem olmuştu

Canon, Google ile bir ortaklık kurdu ve destekli makinelere sahip kullanıcıların çektikleri fotoğrafları Google Fotoğraflar üzerinde yedeklemesine imkan tanımaya başladı. Bu süreç iOS ve Android için bulunan ve makine ile kablosuz olarak bağlantı kurabilen “image.canon” uygulaması üstünden yürüyor. Çektiğiniz fotoğraflar kablosuz olarak telefona, oradan da hızlı şekilde Google Fotoğraflar‘a gidiyor. Bu da çok kullanışlı ve zahmetsiz bir sürecin kapılarını aralıyor. Bunun için kişilerin ilk ayı ücretsiz olan Google One üyeliğine ihtiyaç bulunuyor. Bu üyelik paketi daha sonra aylık 100 GB alanı 2 dolara veriyor. Sürece destek veren Canon imzalı fotoğraf makinelerine ise burada ulaşabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir