1. Anasayfa
 2. Haberler

İnsanları Mars’a götürecek dev Starship roketi 18 km yüksekliğe çıkacak

İnsanları Mars’a götürecek dev Starship roketi 18 km yüksekliğe çıkacak
0

İnsanları Mars'a götürecek dev Starship roketi 18 kilometre yüksekliğe çıkacak

SpaceX’in yeni jenerasyon uzay vasıtayı olacak Starship, kargo ve insanları evvel Ay ardından da Mars’a taşımak üzere planlanıyor.

2021 senesinde ilk misyonuna çıkacak Starship, o zamana kadar bir hayli test safhasından geçecek. Firma bu testleri, Starship’in “SN” çabuksu prototip sürümlerine reelleştiriyor.

Misalin geçtiğimiz günlerde SN5 ve SN6 roketleri test edilmiş ve roketler 150 metre havalandıktan sonra yine yere inmişlerdi.

İnsanları Mars’a götürecek dev Starship roketi yine havalandı

STARSHIP 18 KM YÜKSELECEK

Twitter üzerinden yeni açıklamalarda bulunan SpaceX CEO’su Elon Musk, Starship’in bir sonraki prototipi SN8’in test sırasında 60 bin feet 18,3 kilometre yükseleceğini açıkladı.

Daha evvel test edilen prototip versiyonlarda, roketlerin burun konisi ve kanatları bulunmuyordu. Ancak oldukça yükseğe çıkacak SN8 versiyonunda bu parçalar rokete ilave edilecek.

Ayrıca SN5 ve SN6’da sadece tek bir Raptor kullanan SpaceX, SN8’de üç Raptor motoru kullanarak roketin daha çok yükselmesini sağlayacak.

SpaceX’in yeni testi ne zaman hakikatleştireceği şimdilik öğrenilmiyor.

starship

starship

starship

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir