1. Anasayfa
 2. Haberler

öyküleri Facebook’ta da görünmeye başladı

öyküleri Facebook’ta da görünmeye başladı
0

hikayeleri Facebook'ta da görünmeye başladı

Kuşkusuz öyküler özelliği denince akla ilk olarak Snapchat geliyor. Ancak Snapchat uygulamasının esası olan bu özelliği  kendi bünyesine katınca bir anda milyonlarca kullanıcının alakasını çekti ve Snapchat popülerliğini günden güne yitirdi.

‘a gelen öyküler özelliğinin bir anda popüler olması, işletmenin aynı özelliği Facebook ve WhatsApp‘a da getirmesine neden olmuştu.

Başlıklar

ÜÇ UYGULAMADAKİ BAZI ÖZELLİKLER BİRLEŞİYOR

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz sene WhatsApp, Messenger ve ‘daki iletileşme servislerini birleştirmek için çalışmalara başlamıştı.

Ancak yeni gelen bilgilere göre tek birleşecek iletileşme servisleri olmayacak. Bazı Facebook kullanıcıları, uygulamada hikayelerinin de yer aldığını gözlemledi.

facebook

INSTAGRAM ÖYKÜLERİ FACEBOOK’TA GÖRÜNECEK

Şu anda hudutlu rakamdaki kullanıcıyla test edilen bu özellik sayesinde Facebook kullanıcıları, Facebook’ta dost olarak ilave ettiği ve aynı zamanda ‘da takip ettiği şahısların öykülerini Facebook uygulamasında da görebilecek.

Ancak Facebook’ta ekli olup, ‘da takip etmediğiniz kullanıcıların öyküleri Facebook uygulamasına düşmeyecek.

Facebook’un öyküler kısmında, ‘dan gelen hikayaler pembe/turuncu renkte bir dairenin içerisine alınarak gösterilecek.

Bu özellikten yararlanabilmek için ve Facebook hesaplarınızı birbirine bağlamanız gerekecek.

facebook

İLETİLEŞME UYGULAMALARI DA BİRLEŞMİŞTİ

Facebook, ve WhatsApp’taki iletileşme servislerini birleştirmek için harekete geçen Facebook, bu mevzu hakkında artık yavaş yavaş somut adımlar atmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde, Amerika Birleşik Devletlerindeki hudutlu rakamda kullanıcıya erişen yeni aktüellemesi, içerisinde Facebook Messenger’ı da barındırıyor.

Hem iOS hem Android kullanıcılarının karşısına çıkan bu yenilik, üzerinden Facebook dostlarınızla sohbet etmenizi sağlıyor. Aktüelleme ile beraber ‘ın sağ üst kısmında bulunan DM logosunun yerini Messenger logosu alıyor.

Önümüzdeki süreçte Messenger ve ikilisinin arasına WhatsApp da ilave edilecek. Böylece kullanıcılar, uygulama içinden öbür platformlardaki dostlarıyla iletileşebilecek.

Son olarak WhatsApp, ve Messenger’ın ayrı uygulamalar olarak yayınlanmaya devam edeceğini, sadece uygulamaların iletileşme servislerinin birleştirileceğini anımsatalım.

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir