1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Instagram Hikayeler’ine müzik ekleme, müzik etiketi kullanma [Nasıl Yapılır?]

Instagram Hikayeler’ine müzik ekleme, müzik etiketi kullanma [Nasıl Yapılır?]

Instagram

Facebook’un popüler sosyal medya kanalı Instagram, biliyorsunuz kısa süre önce Hikayeler için müzik etiketi desteği kazandı. Peki bunu nasıl kullanacağız?

Dünyanın en popüler platformlarından birisi olan Instagram, bugün yukarıda da söylediğimiz gibi müziketiketi altyapısını Türkiye’de de aktif etti. Uzun zamandır beklenen bu özellik, temel olarak kişilerin Hikayeler’ine hazır sunulan müziklerden eklemesine ve bu şekilde paylaşmasına imkan tanıyor. Burada kullanıcılara geniş bir kütüphane sunan firma, böylece çok ama çok popüler olan Hikayeler’i işitsel anlamda daha önce hiç olmadığı kadar etkileyici hale getiriyor. Yeni gelen müzik etiketlerini kullanmak ise oldukça kolay. Bunun için Hikaye paylaşma kısmında aşağıda gösterdiğimiz etiket kısmına girmeniz, “Müzik” yazan etikete basmanız ve ardından açılan sayfada istediğiniz müziği seçerek Hikaye üstüne eklemeniz yeterli oluyor. Eklenen müzikleri isteseniz sözleri, isterseniz de kapak görseliyle gösteren Türkiye için yeni Instagram altyapısı, gerçekten çok basit şekilde kullanılabiliyor.

Instagram Hikayeler müzik etiketi ile artık daha eğlenceli

Platforma eklenen müzik etiketi gerçekten Hikayeler formatının ciddi değişilde değiştirecek gibi görünüyor. Yurt dışında gerçekten çok uzun zamandır aktif olarak özellik, Türkiye’de de daha şimdiden inanılmaz popüler hale gelmiş durumda. Özellikle gençler özelliği heme her paylaşımlarında kullanmaya başlamış durumda.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap