1. Anasayfa
 2. Bilgi

Instagram’da Organik Takipçi Nasıl Kazanılır? 10 Adım

Instagram’da Organik Takipçi Nasıl Kazanılır? 10 Adım
0

Bu makalemizde instagramda organik takipçi nasıl kazanılır onu öğreneceksiniz. Instagramda organik takipçi yükseltmek biraz zordur ancak özgün ve düzenli kaliteli içerik paylaşım sonrası hesabınız hergün aktif olarak yükselecektir.

Instagramda Organik Takipçi Nasıl Kazanılır

Başlıklar

1- Instagram profil ismini özenli olarak seç.

Instagram profil adresin sıradan olmamalı hem basit hemde içeriklerine hitap eden okunması etiketlenmesi kolay bir hesap adı tercih etmelisin. Bu hesap ismini mümkün olduğunca her yerde belirt ve kitlelerin hesap ismine aşinalık kazanmasını sağla. Bu organik takipçiye ulaşmanı kolaylaştıracaktır.

Instagramda Organik Takipçi Nasıl Kazanılır

2- Popüler ve trendlerde olan hashtag’leri kullanın.

İçerik paylaşımlarında popüler ve trend olan hashtagleri kullan bu organik takipçiye ulaşmanı sağlayacaktır. Çok fazla hashtag paylaşman organik takipçisi kazandıracak değildir doğru ve etkili en iyi 5 ile 10 arası hashtag işini kolaylaştıracaktır.

Instagramda Organik Takipçi Nasıl Kazanılır

3- Paylaşımlarında takipçiyi harekete geçirecek eylemler kullan.

İçeriklerini paylaşırken takipçilerini harekete geçirecek eylemlerde bulun. Bu konuda ne düşünüyorsun, daha fazla içerik için beğenin, arkadaşını etiketle gibi takipçiyi harekete geçirecek cümleler kullan.

Instagramda Organik Takipçi Nasıl Kazanılır

4- Yüklemelerini belli bir düzen ve aralıkta yap.

Instagram sayfanda çok fazla paylaşım yapmam daha fazla takipçi elde edeceğin anlamına gelmez. Aksine ana sayfayı kendi gönderilerinle boğarsan takipçi senden sıkılacak ve takipten belki çıkacaktır. Bunu önlemek için içeriklerini belli bir sayı ve aralıkta yapmalısın.

Instagramda Organik Takipçi Nasıl Kazanılır

5- İçeriklerini doğru zamanlarda paylaşmalısın.

Instagram gönderilerini günün belli zaman aralığında yapmalısın kullanıcıların aktif olduğu en iyi zamanları tercih etmelisin. İçeriklerinin ana sayfada ortalama 4 – 5 saatlik bir ömrü vardır. Bu saatler içinde olabilecek en iyi kitleye ulaşmayı hedeflemelisin.

 • Günün en popüler olan Instagram dolaşma saatleri sabah işe giderken ve iş çıkışı saatleridir.
 • Gün ortasındaki yani öğle arası denilen 12-14 arası saatleri de oldukça yoğun bir süre aralığıdır.
 • Her Instagram hesabının kendi kitlesine göre bir yoğunluk aralığı olabilir bunun için Instagram istatistiklerinde etkileşimi en fazla aldığın saat aralığını kontrol edebilirsin.
Instagramda Organik Takipçi Nasıl Kazanılır

6- Kullanıcı takip etmelisin.

Instagram kullanıcıların dikkatini çekmek için onları takip etmelisin. Sen onları takip ettikçe onlarda seni takip etmeye başlayacaktır. Kullanıcılar GT, takibe takip, GT yapılır gibi etiketler yazılar paylaşmışsa sen takip edince onlarda sana dönüş sağlayacaktır. Bu organik kitleni arttıracaktır. Dikkat etmelisin Instagram bu konuda sınırlamaları bulunmakta gün içinde gereğinden fazla kullanıcı takip etmen belli bir süre bu işlemi tekrar etmene engel olabilir. 24 saat takip etme engeli veya 1 hafta takip etme engeli ile karşılaşabilirsin.

7- Diğer kullanıcıların gönderileriyle etkileşimde bulun.

Kullanıcıları takip etmek hesabını fark etmelerini sağlasalarda onların dikkatini çekmek için gönderilerini beğenmeli ve yorumlar bırakmalısın bu sana takipçi kazandıracaktır. Biraz uğraştırıcı zor gibi görünse de oldukça etkilidir.

Instagramda Organik Takipçi Nasıl Kazanılır

8- Belli topluluklara katılmalısın.

Instagramda oluşan küçük topluluklar kendi aralarında anlaşarak kitlelere ulaşmak için yarışmalar hashtagler belirlerler bu sayede kitlelere ulaşman ve kullanıcı sayını arttırmada yardımcı olacaktır.

Instagramda Organik Takipçi Nasıl Kazanılır

9- Büyük sayfalardan reklam almalısın.

Organik takipçi elde etmenin diğer bir yolu ise çeşitli organik sayfalardan reklam satın alman. Belirlediğin senin kitlene benzer veya hitap edebileceğin kitleleri bulunan sayfalardan reklam ile ilgili destek almalısın bütçene uygun olan kaliteli sayfalardan reklam satın almalı ve sayfanın tanıtılmasını sağlamalısın.

10- Bütçene göre reklam satın yapmalısın.

Instagram içerisinde reklam yayınlama hizmeti bulunmakta. Facebook hesabına bağladığın Instagram sayfanda belirlediğin gönderini reklama açmalısın. Bu reklam işlemi için belirli ajanslardan destek alabilirsin. Kendi bütçene göre en iyi şekilde takipçini arttırabilir ve büyük kitlelere ulaşabilirsin. Instagram reklam vermek için https://business.instagram.com/advertising/ burayı ziyaret edebilirsin.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir