iOS 14 güncellemesi nasıl indirilir?
 1. Anasayfa
 2. Haberler

iOS 14 güncellemesi nasıl indirilir?

0

iOS 14 güncellemesinin final sürümü dün akşam saatlerinde Türkiye’de indirmeye sunuldu. Geç saatte indirmeye sunulan güncelleme yeniliklerle birlikte geliyor. Güncelleme ile birlikte ana ekrana eklenebilen araç takımları karşımıza çıkıyor. Araç takımları kullanıcılara daha fazla bilgi sağlamak amacıyla yeniden tasarlanmış durumda. Kullanıcılar diledikleri araç takımlarını ana ekranlarına ekleyebiliyor. Kullanıcılara yenilikler getiren güncellemeyi iPhone veya iPad cihazlarınıza indirebilirsiniz.

iOS 14 ve iPadOS 14 nasıl kurulur?

– Cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın ve Genel seçeneğine dokunun

-Ardından Yazılım Güncellemesine dokunun

– Güncellemeyi açıklayan bir bildirim görmelisiniz. (Bildirimi görmezseniz, kısa bir süre sonra tekrar deneyin.) “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. Güncelleme ayrıca arka planda cihazınıza zaten indirilmiş olabilir. Bu durumda, işlemi başlatmak için “Yükle” ye dokunmanız yeterli.

– Güncellemeyi yüklerken cihazınızı kullanamayacağınızı belirtelim. Güncellemenin yüklenmesi biraz zaman alabilir. Güncellemenin sunduğu yeniliklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Çoğu iPhone modeliyle uyumlu olan güncelleme aşağıdaki cihazlara destek veriyor.

iOS 14 güncellemesine destek veren cihazlar

iPhone 11
iPhone 11 Pro, Pro Max
iPhone XS, XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8, 8 Plus
iPhone 7, 7 Plus
iPhone 6S, 6S Plus
iPhone SE (ikinci nesil)
iPhone SE (ilk nesil)
iPod touch (7’inci nesil)

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir