1. Anasayfa
 2. Haberler

iPad Air 4 ve Apple Watch Series 6 için tarih belli olmuş olabilir

iPad Air 4 ve Apple Watch Series 6 için tarih belli olmuş olabilir
0

Apple’dan iPad Pro tasarımlı iPad Air 4 ve yeni akıllı saat Watch Series 6 geliyor. İşte bu modeller ile bu hafta resmen tanışabiliriz.

Apple iPad Air 4 ve yeni akıllı saat Apple Watch Series 6, eğer Apple’a yönelik sızıntı kaynağı Jon Prosser haklıysa 8 Eylül tarihinde resmi olarak duyurulabilir. Covid-19 nedeniyle nedeniyle bir etkinlik değil resmi basın bültenleri üzerinden tanıtılacak denilen ürünler, son haftalarda sık sık gündeme geliyordu. Burada iPad Air 4‘ün iPad Pro’lar ile benzer bir tasarıma sahip olduğu aktarılıyor. Face ID yerine Apple için bir ilke imza atarak “yana konumlandırılan” Touch ID parmak izi sensörü ile yolda olduğu aktarılan model, yüksek ihtimalle gücünü 5 nm A14 Bionic işlemciden alacak ve 11 inç ekran ile karşımıza çıkacak. Ürünün fiyatı ise 499 dolardan başlayabilir tahminleri yapılıyor. Ancak bunun kesin olmadığını bir kez daha belirtmek gerekiyor.

Apple iPad Air 4 kadar Watch Series 6 da çok merak ediliyor

Apple Watch Series 6, en son çıkan bilgilere göre oksijen doygunluğunu belirleme özelliği ile karşımıza çıkacak. Aktarıldığı kadarıyla saat kandaki oksijen seviyesi belirlenen düzeyin altına düştüğünde bildirimde bulunacak. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi solunum veya kardiyak problemlere neden olabiliyor deniyor ve bu konuda bilekten sürekli ölçüm gerçekten hayati görünüyor. Yeni sensörleriyle uyku takibi konusunda da gelişmiş veriler sunacağı aktarılan modelin, ayrıca “panik atak” belirleme desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firma daha önce duyduğumuz kadarıyla yeni saatiyle kalp gibi beynin derinliklerine de inmek istiyor. Kaynaklar tarafından Watch Series 6 için tasarımın değişmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil deniyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir