1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. iPad Air 4 ve Apple Watch Series 6 için tarih muhakkak olmuş olabilir

iPad Air 4 ve Apple Watch Series 6 için tarih muhakkak olmuş olabilir

iPad Air 4

Apple’dan iPad Pro tasarımlı iPad Air 4 ve yeni akıllı saat Watch Series 6 geliyor. İşte bu modeller ile bu hafta resmen tanışabiliriz.

Apple iPad Air 4 ve yeni akıllı saat Apple Watch Series 6, şayet Apple’a müteveccih sızıntı kaynağı Jon Prosser haklıysa 8 Eylül tarihinde fotoğrafı olarak duyurulabilir. Covid-19 sebebiyle sebebiyle bir aktiflik değil fotoğrafı basın ilanları üzerinden tanıtılacak denilen mahsuller, son haftalarda sık sık gündeme geliyordu. Burada iPad Air 4‘şan iPad Pro’lar ile eş bir tasarıma sahip olduğu aktarılıyor. Face ID yerine Apple için bir ilke imza atarak “yana konumlandırılan” Touch ID parmak izi sensörü ile yolda olduğu aktarılan model, yüksek olasılıkla eforunu 5 nm A14 Bionic operasyoncudan alacak ve 11 inç ekran ile karşımıza çıkacak. Mahsulün maliyeti ise 499 dolardan başlayabilir varsayımları yapılıyor. Ancak bunun kesin olmadığını bir defa daha belirtmek gerekiyor.

Apple iPad Air 4 kadar Watch Series 6 da çok merak ediliyor

Apple Watch Series 6, en son çıkan bilgilere göre oksijen doygunluğunu tanımlama özelliği ile karşımıza çıkacak. Aktarıldığı kadarıyla saat kandaki oksijen seviyesi tanımlanan seviyenin altına düştüğünde bildirimde bulunacak. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi solunum veya kardiyak problemlere neden olabiliyor sınıyor ve bu mevzuda bilekten devamlı ölçüm gerçekten hayati görünüyor. Yeni sensörleriyle uyku takibi mevzusunda da gelişmiş bilgiler sunacağı aktarılan modelin, ayrıca “panik hamle” tanımlama takviyesine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. İşletme daha evvel dinlediğimiz kadarıyla yeni saatiyle kalp gibi beynin derinliklerine de inmek istiyor. Kaynaklar tarafından Watch Series 6 için tasarımın değişmesi gibi bir vaziyet netlikle mevzubahisi değil sınıyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap