iPad Pro tasarımlı iPad Air 4 için hazırlanan asılcı tasarım [Galeri]
 1. Anasayfa
 2. Haberler

iPad Pro tasarımlı iPad Air 4 için hazırlanan asılcı tasarım [Galeri]

0

Apple’dan yakında iPad Pro tasarımlı iPad Air 4 geliyor. İşte bir tasarımcı bu modeli sanal olarak karşımıza getirmeyi muvaffak olmuş durumda.

Kısa müddet evvel sızan kullanma klavuzu görselleri ile ortaya çıkan iPad Air 4, öğreniyorsunuz iPad Pro’lar ile eş bir tasarıma sahip. Face ID yerine Apple için bir ilke imza atarak “yana konumlandırılan” Touch ID Efor ebadına entegre parmak izi sensörü ile yolda olduğu aktarılan model, iPhone 12 ailesiyle birlikte lanse edilecek gibi görünüyor. İşte bu iPad için hazırlanan sayfadaki kroki tasarım, modelin nasıl görüneceğini çok net biçimde karşımıza getiriyor. Teknoloji devi Apple, yeni tableti arkadaki manyetik iletişimler üzerinden Magic Keyboard ile geçimli planlamış ve modele Apple Pencil yardımını da veriyor sınıyor. iPad Pro’lar pahalı gelenler için çok hoş bir seçenek oluşturacak ve pazarın en çok satan tabletlerinden birisi olacak izlenimi oluşturan iPad Air 4, eforunu 5 nm A14 Bionic operasyoncudan alabilir ve 11 inç ekran ile karşımıza çıkabilir. Mahsulün maliyeti ise 499 dolardan başlayabilir yorumu yapılıyor. Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

iPad Pro tasarımlı iPad Air 4 için hazırlanan asılcı tasarım [Galeri] 3 – ipad pro tasarimli ipad air 4 icin hazirlanan gercekci taslak galeri 5 1

iPad Air 4 dikkat toplarken, mini-LED ekranlı iPad Pro da devamlı olarak gündemde

Bu modelin en ehemmiyetli özelliği olan Mini-LED teknolojisi, OLED oturumlardaki gibi burn-in meselesini yaşatmıyor. Aktarıldığı kadarıyla Mini-LED oturumlar daha hafif ve ince makineler üretilmesine de ihtimal tanıyor. Geniş bir renk gamutuna destekledidiği de söylenen bu oturumlar, yüksek kontrast sunuyor ve HDR içerikler için yüksek parlaklık sunabiliyor.

Mini-LED’li iPad Pro’nun eforunu 5 nm yapım sürecinden çıkan A14X Bionic operasyoncudan alacağı söyleniyor. TSMC’nin yeniden 5 nm yapım sürecinden çıkacak Lekenin 1000 ile birlikte bu sene imale alınacağı aktarılan A14X Bionic, çok ama çok yüksek performans sunacak sınıyor. Kesin olarak 5G yardımına sahip olacak denilen yeni tablet, kaynaklara göre en az 120 Hz yenileme süratine sahip Mini-LED ekran üstüne kuruluyor. Bu modelin de 2020 sonunda ya da 2021 başında geleceği düşünülüyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir