1. Anasayfa
 2. Haberler

iPhone 12 ailesinde kullanılacak yeni şarj kablosu ortaya çıktı

iPhone 12 ailesinde kullanılacak yeni şarj kablosu ortaya çıktı
0

iPhone 12 ailesinin tanıtımı için geri sayım başlamışken telefonla ilgili yeni haberler öğrenmeye devam ediyoruz. Mr.White isimli bir Twitter kullanıcısı iPhone 12 ile hayatımıza girecek yeni şarj kablosunun fotoğraflarını paylaştı.

Paylaşılan fotoğraflara bakıldığında şarj kablosunda Apple’ın yeniliğe gittiği görülüyor. Örgülü bir tasarıma sahip olduğu görülen kablonun aşınma ve yıpranma gibi soruları ortadan kaldırması bekleniyor. Ekstra koruma sağlayan kablonun bir ucu USB-C diğer ucu ise Lightning. Daha önce ortaya atılan iddialarda telefonun USB-C bağlantısına yer verebileceği belirtilse de bu iddianın gerçeği yansıtmadığı görülüyor. Yeni modelle birlikte hem şarj adaptörünün hem de EarBuds kulaklıkların kutu içeriğinde yer almayacağı belirtiliyor.  Lightning bağlantısına sahip EarBuds kulaklık yurt dışında 29 dolara, 20 Watt hızlı şarj destekli adaptör de 29 dolara satılıyor.

iPhone 12 ailesinin tanıtımı için geri sayım başladı

5 nm üretim süreciyle üretilen A14 Bionic işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz telefonların performans açısından sınırları zorlaması bekleniyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefonlardan Pro modellerinin lavicert renk seçeneğiyle geleceği iddia ediliyor. 5G desteğiyle gelmesi beklenen yeni modellerin 13 Ekim’de görücüye çıkacağı konuşuluyor. Telefonların 13 Ekim’de tanıtılması tarihinde yeni modellerle ilgili detayları sizlere aktaracağız.

İlginiz Çekebilir

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir