1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. iPhone 12 ailesinin tanıtım tarihi için geri sayım başladı

iPhone 12 ailesinin tanıtım tarihi için geri sayım başladı

iPhone 12

iPhone 12 ailesinin tanıtımı için geri sayım başladı. Bloomberg’den Mark Gurman’ın aktardığı habere göre iPhone 12 aktifliğinin tanıtım tarihi bu hafta belirli olacak. Önümüzdeki haftalarda asıllaşması beklenen faallikte yeni iPhone modellerinin resmen görücüye çıkaracağı belirtiliyor. Apple’ın 8 Eylül’de ise Apple Watch Series 6 ile iPad Air 4’ü tanıtacağı ifade ediliyor.

iPhone 12 ailesinin tanıtımına rakamlı günler kaldı

Apple’ın bu seneki tüm iPhone modellerinde OLED ekran kullanması bekleniyor. 5G irtibatına sahip 5,4 inç, iki adet 6,1 inç ve 6,7 inç olmak üzere çok rakamda iPhone modelini kullanıcıların alkışına sunacağı ifade ediliyor. Yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. Daha ince ekran çentiği sayesinde telefonların daha şık bir tasarım sunması bekleniyor. 5G’li iPhone 12’nin başlangıç maliyetinin 649 dolar olacağı söyleniyor. 12 Max modeline Apple’ın 749 dolar isteyeceği aktarılıyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan Pro modeli ise 999 dolardan başlayacak sınıyor. Yeni modeller ekim ayında yurt dışında satışa sunulursa Türkiye’de de kasım veya en geç aralık ayında satışa sunulması bekleniyor. Telefonların Türkiye satış maliyetleri henüz netlik kazanmasa da yüksek maliyetten satışa sunulacağını şimdiden söylemek olası. iPhone 12 ailesiyle alakalı yeni ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap