1. Anasayfa
 2. Haberler

iPhone 12 ailesinin tanıtım tarihi için geri sayım başladı

iPhone 12 ailesinin tanıtım tarihi için geri sayım başladı
0

iPhone 12 ailesinin tanıtımı için geri sayım başladı. Bloomberg’den Mark Gurman’ın aktardığı habere göre iPhone 12 etkinliğinin tanıtım tarihi bu hafta belli olacak. Önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesi beklenen etkinlikte yeni iPhone modellerinin resmen görücüye çıkaracağı belirtiliyor. Apple’ın 8 Eylül’de ise Apple Watch Series 6 ile iPad Air 4’ü tanıtacağı ifade ediliyor.

iPhone 12 ailesinin tanıtımına sayılı günler kaldı

Apple’ın bu yılki tüm iPhone modellerinde OLED ekran kullanması bekleniyor. 5G bağlantısına sahip 5,4 inç, iki adet 6,1 inç ve 6,7 inç olmak üzere çok sayıda iPhone modelini kullanıcıların beğenisine sunacağı ifade ediliyor. Yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. Daha ince ekran çentiği sayesinde telefonların daha şık bir tasarım sunması bekleniyor. 5G’li iPhone 12’nin başlangıç fiyatının 649 dolar olacağı söyleniyor. 12 Max modeline Apple’ın 749 dolar isteyeceği aktarılıyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan Pro modeli ise 999 dolardan başlayacak deniyor. Yeni modeller ekim ayında yurt dışında satışa sunulursa Türkiye’de de kasım veya en geç aralık ayında satışa sunulması bekleniyor. Telefonların Türkiye satış fiyatları henüz netlik kazanmasa da yüksek fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söylemek mümkün. iPhone 12 ailesiyle ilgili yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir