1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. iPhone 12 Mini tam olarak ne kadar mini? işte cevabı;

iPhone 12 Mini tam olarak ne kadar mini? işte cevabı;

iPhone 12 Mini

Teknoloji devi Apple’ın dün akşam tanıttığı iPhone 12 ailesinin “Mini” modeli iPhone 12 Mini tam olarak ne kadar ufak? Cevabı Apple veriyor;

iPhone 12 ailesi dün akşam gerçekten büyük ses getirdi. Ailenin en çok dikkat çeken üyelerinden birisi de en alta konumlandırılan iPhone 12 Mini oldu. Bu model hatırlamak adına 5,4 inç bir Super Retina XDR OLED ekran üzerine kuruluyor ve genel olarak ufak telefon isteyenleri fazlasıyla memnun ediyor. Peki telefon 6,1 inç ve 6,7 inç iPhone 12’ler karşısında tam olarak ne kadar ufak? Bu merak edilen sorunun cevabını boyutları tam olarak gösteren Apple’ın karşılaştırma aracı açık şekilde gösteriyor. Aşağıda da görebileceğiniz üzere telefon iPhone 12’den bile oldukça ufak bir gövdeye sahip. Hatta telefon ekran alanı kalın çerçeveleri nedeniyle az olan iPhone SE 2020’den de ufak bir gövde üzerine kuruluyor. Ufak ve modern telefon isteyenler artık kalın çerçeveli iPhone SE 2020 yerine bu telefona yönelecek yorumları yapılıyor. Apple’ın abilerinden boyutu haricinde eksiği olmayan (Kamera hariç) bu iPhone 12 Mini modelinden ciddi anlamda çok satması bekleniyor.

iPhone 12 Mini dahil ailenin fiyatları nasıl?

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. iPhone 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. iPhone 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, iPhone 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor. Telefonların halen Türkiye fiyatları belli değil.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap