1. Anasayfa
 2. Haberler

iPhone 12 satış fiyatıyla ilgili üzücü iddia

iPhone 12 satış fiyatıyla ilgili üzücü iddia
0

iPhone 12 modelinin satış fiyatıyla ilgili tahminler gelmeye devam ediyor. Gelen son haberler bu modeli satın almayı düşünenleri üzeceğe benziyor.

iPhone 11 modelinden farklı olarak bu modelde 5G desteğinin ve OLED ekranın yer alacağı belirtiliyor. Bu iki özellikten ötürü telefonun yurt dışındaki başlangıç fiyatının 749 dolar olacağı ifade ediliyor. 64 GB’lık iPhone 11’in yurt dışındaki başlangıç fiyatının 699 dolar olduğunu hatırlatalım. Görünüşe göre şirket, bu yıl yeni modellerden 80 milyon adet satmayı umuyor. Apple’ın bu rakama çıkmasında uygun fiyatlı iPhone modelinin büyük katkı sağlaması bekleniyor.

iPhone 12 ne gibi özelliklere sahip olacak?

Türkiye’de akıllı telefon fiyatlarının yükseldiğini göz önüne alırsak yeni Pro Max’e olan talebin çok da yüksek olmayacağını söylemek mümkün. Türkiye’de iPhone 11 Pro modeliyle yüksek satış rakamına ulaşan Apple’ın bu kez standart ve Max modelleriyle Türkiye’de yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. iPhone 11’in yerine gelmesi beklenen modelin bu yılın en çok satan iPhone 12 modeli olacağı konuşuluyor. Kullanıcıların bu modele standart ve Pro modellerinden daha çok ilgi göstereceği dile getiriliyor. 128 GB depolama kapasitesine ve 4 GB RAM’e sahip olacağı iddia edilen telefonda A14 Bionic işlemcisi ve 6,1 inç OLED ekran yer alıyor. Geniş ve ultra geniş açı kameralara da sahip olmasını beklediğimiz telefonda 5G desteğinin de bulanacağı dile getiriliyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginiz Çekebilir

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir