İphone Kamerada Siyah Ekran Sorunu 5 Teknik Adım
 1. Anasayfa
 2. Mobil

İphone Kamerada Siyah Ekran Sorunu 5 Teknik Adım

İPhone kamerası çalışmıyor mu? İPhone kamerası siyah ekran sorunu.

0

İPhone Apple tarafından üretilen mükemmel benzersiz özellikler taşıyan akıllı bir cihazdır. Ancak yine de İPhone kullanıcıları kamera sorunları ile karşılanmakta. Özellikle İPhone arka ve ön kamera da siyah ekran sorunu yaşamaktadırlar. Bu sorun kullanıcılar için sinir bozucu olmaya başladı.

Başlıklar

İPhone Siyah Ekran Sorunu için 5 Teknik Adım

1. Kamera uygulamasını kapatın

İPhone uygulaması bazen bu tip hatalar verebilir. Uygulama bazen düzgün başlamaz bu kapsamda uygulamayı kapatarak sorunu düzeltebilirsiniz. Bu işlem için Home tuşuna çift tıklayın kamera uygulamasını bulup yukarı doğru kaydırıp tamamen kapatın. Bu işlem sonrasında 5 dakika bekleyin ve telefonu yeniden başlatın. Bu sorunu çözmene yardımcı olacaktır.

2. Ön ve Arka kamera arasında geçiş yapın

Bu işlem sayesinde siyah ekran sorununun üstesinden gelebilirsiniz. Bazen kullanıcıları iPhone’un ön kamerasının aynı sorunu çıkardığını söylemektedir. Bu durumda kamera simgesini tıklayıp arka kameradan ön kameraya geçin ve birkaç dakika bekleyin sonra arka kameraya geçin ve siyah ekran sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

3. ‘Voice-Over’ özelliğini kapatın

Seslendirme özelliği açıkken siyah ekran sorununun görünmesi şaşırtıcı gibi gelebilir ama bundan kaynaklı da olabiliyor. Bu sorunu yalnızca bazı adımları izleyerek çözebilirsiniz. Telefon ayarına gidin>Genel>>erişilebilirlik ve ‘Voice-Over’ özelliğini kapatın. Bundan sonra bir süre bekleyin ve tekrar kamera uygulamasını başlatın.

4. iPhone yeniden başlatın

İPhone kamera siyah ekran sorunu düzeltmek için ortak yolu birkaç saniye için Cihazın güç (uyandırma/uyku) düğmesine basarak Cihazın güç döngüsünü sıfırlamaktır. Bu, iPhone’un ekranında güç kaydırıcısını görüntülemenize yardımcı olacaktır. Bundan sonra kaydırın ve telefonu kapatın ve cihazınızı açmak için güç düğmesine basmadan önce 30 saniye bekleyin.

5. En son iOS sürümü yükleyin

İOS eski sürümlerinde bu tip siyah ekran sorunları olabilir. Bu nedenle cihazınızın en son İOS sürümünü güncelleyerek sorunu düzeltin. Telefon ayarlarını açın>genel>yazılım güncellemesi ayarlarına gidin. İOS en son sürümünü burada bulabilirsiniz. İOS sürümünü güncellemek için ”Güncelle İndir” veya ”Şimdi Yükle” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bununla birlikte ufak bir bilgi de verelim telefonunuzu güncellemeden önce şarj yüzdesi en az %60 olmasına dikkat edin.

Son Düşünceler

Sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey var:

 • FaceTime veya SnapChat gibi çeşitli video uygulamaları arasında geçiş yapmayı deneyin.
 • İphone’unuzu fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlayın-Ayarlar > > Genel > > Sıfırla > > tüm ayarları Sıfırla seçeneğine gidin .
 • Fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlama işe yaramazsa, tüm verileri silmeyi ve telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu, iphone’unuzdaki tüm verileri sileceğinden verilerinizi yedeklediğinizden emin olun iPhone’unuzdaki tüm verileri silmek için Ayarlar > > Genel > > Sıfırla > > tüm içeriği ve ayarları Sil .

İphone’unuzdaki flaş senkronize değilse, kameranın da çalışmamasına neden olabilir. Aşağıdaki adımları deneyin:

 1. İPhone’unuzu kasadan çıkarın.
 2. Flaş ve lens’i temizleyin.
 3. Kamera uygulamasında ekranın sol üst kısmındaki yıldırım simgesine dokunun ve flaşın açık olduğundan emin olun .
 4. İPhone’unuzu yeniden başlatın (Home ve güç/uyku düğmelerini basılı tutun).
 5. El Fenerini kontrol merkezinden açın / kapatın .
 6. Kamera konum hizmetlerini kapatın. Ayarlar > > Gizlilik > > konum Hizmetleri’ne gidin ve kamera uygulamasında kapatın.

İPhone kullanıcıları yukarıdaki adımları eğer doğru şekilde uyguladıkları takdirde her hangi bir servise cihazı götürmeden kamera siyah ekran sorununu çözeceklerdir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 1
  evet
  EVET
 • 22
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir