1. Anasayfa
 2. Haberler

iPhone SE Plus modeli için çıkış dönemi dahil yeni bilgiler

iPhone SE Plus modeli için çıkış dönemi dahil yeni bilgiler
0

Teknoloji devi Apple, iPhone SE (2. nesil) sonrasında iPhone SE Plus modeli geliyor. Telefondan yeni bilgiler var.

iPhone SE (2. nesil), hep söylediğimiz gibi firmanın eski tasarımına rağmen yüksek performansı ve yurt dışında uygun fiyatı ile beklenenden fazla talep gören bir telefonu oldu. İşte bunun üstüne iPhone SE Plus modeli de geliştiriliyor. Model en son hazırlanan cam ekran koruyucu ile gündeme gelmişti. Bu cihaz ile iPhone 8 Plus‘ın yerini dolduracak teknoloji devi Apple, bütçe dostu olacak modeli 5,5 inç LCD ekran, çift arka kamera, Touch ID ve A13 Bionic ile hazırlıyor deniyordu. Şimdi ise modelin 6,1 inç LCD ekranla gelme ihtimali de var denildi. Touch ID’yi yeni iPad Air gibi güç tuşuna alarak bu modelden çerçeveleri kaldırma ihtimali olan Apple, merak uyandıran modeli 2021’in ikinci yarısında karşımıza çıkaracak deniyor. Yani telefon için daha çok beklememiz gerekiyor.

iPhone SE Plus öncesinde normal 2020 SE için bilinmesi gerekenler şöyle

Model 4,7 inç HD Retina 1334 x 750 piksel LCD ekran üstüne kuruluyor ve gücünü Apple A13 Bionic işlemciden alıyor. Önünde 7 megapiksel F2.2, arkasında tek bir 12 megapiksel F1.8 kamera yer alan telefon, biyometrik güvenlik tarafında ikinci jenerasyonu Touch ID parmak izi sensörünü kullanıyor. IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı bir seviye dayanıklı olan telefon, Qi kablosuz şarj desteğine sahip. 64 GB / 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sunulan yeni SE, ses getirmeyi başarmış durumda. 3 GB RAM + 1.821 mAh pile sahip modelin 64 GB Türkiye fiyatı ise 5.299 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir