İphone Touch ID Etkinleştirilemiyor Çalışmaması
 1. Anasayfa
 2. Mobil

İphone Touch ID Etkinleştirilemiyor Çalışmaması

0

İphone genel sorunlarından biri haline gelen Touch ID sorunu ele alacağız. Touch ID etkinleştirilemiyor. Genelde cihaz açıldıktan sonra yani tamir gördükten sonra ekran, pil değişim gibi işlemler sonucunda Touch ID çalışmıyor. Bunun nedenlerini ele alacağız.

Başlıklar

Reset

Cihazınızda durduk yere Touch id hatası verdiyse ilk işleminiz cihazı yeniden başlatmak olsun. Bu işlem sonrası düzelmediyse aşağıdaki adımları uygulayın.

Fabrikaya Ayarları

İphone cihazınızı sıfırlayın. Yine aynı şekilde cihazınız durduk yere touch id hatası verdiyse. Sıfırlama işlemini deneyin. Bu işlem dosyalarınızı ve tüm bilgilerinizi silecektir. Dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Sonrasında Ayarlar > Genel seçeneğinden en alt kısımda Sıfırla işlemini yapın. Gerekli parolalarınızı girin ve cihazınızı sıfırlayıp Touch ID deneyin.

iTunes Yazılım Sıfırlama

iTunes yüklü bilgisayarınıza iphone cihazını kablo ile bağlayın. Aygıtınızı bulduktan sonra çıkan ekranda Geri Yükle butonu ile cihazınıza temiz bir yazılım yüklemesi gerçekletirin.

Detaylı bilgi için buradan göz atabilirsiniz. Geri Yükle

Ekran – Pil Değişim Sonrası

Bunun en çok görülen nedenler arasına alabiliriz. Çünkü ekran değişimi yaparken Touch ID ile oynuyoruz bunun da nedeni Touch ID nin ekrana bağlı olmasından kaynaklanıyor. Touch ID sökerken cip kısmına veya flex kablosuna zarar verilmiş olabilir burayı kontrol edilmesi gerekir. Ayrıca ekranı siz kendiniz değiştirdiyseniz en büyük hatalar arasında olan aşağıdaki videoda anlatılan flex kabloyu koparmış olabilir ve touch id devre dışı bırakmış olabilirsiniz.

Video sahibi : www.fotoparca.com

Bu işlemler sonucundan hatayı tespit edemediyseniz veya sorunu çözemediyseniz İphone teknik servis veya güvenilir bir servisten cihazınızı kontrol ettirin.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 1
  evet
  EVET
 • 1
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir