1. Anasayfa
 2. Haberler

iPhone XR yerine gelecek iPhone 12s hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı

iPhone XR yerine gelecek iPhone 12s hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı
0

Daha önceden iPhone XR modelinin geleceği hakkında çelişkili bilgiler ortaya çıkmıştı. Yeni gelen bilgiler ise telefonun geleceğiyle ilgili daha detaylı bilgilere sahip olacağımızı gösteriyor.

Apple’a yakın kaynakların belirttiğine göre  iPhone 12’nin piyasaya sürülmesinden sonra iPhone 11 Pro ve Pro Max satışları duracak. Aynı kaynak iPhone XR modelinin de önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasadan çekileceğini belirtiyor. Kaynağın aktardıkları bilgiler gerçeğe dönüşürse iPhone XR yerine iPhone 12s gelecek. Önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceği belirtilen telefonun şubat ayında duyurulacağı iddia ediliyor.  Telefonun standart ve Pro modellerine kıyasla daha uygun fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

iPhone XR satış fiyatıyla dikkat çekmişti. iPhone 12 ailesinin fiyatları ne kadar olacak?

5G bağlantı desteğine sahip olmasının beklediğimiz standart ve Pro modellerinin önümüzdeki günlerde tanıtılacağı konuşuluyor. Üç farklı ekran boyutu seçeceğiyle geleceği ifade edilen modellerin tümünde OLED ekran teknolojisinin kullanılması bekleniyor. Yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. 5G’li iPhone 12’nin başlangıç fiyatının 649 dolar olacağı söyleniyor. 12 Max modeline Apple’ın 749 dolar isteyeceği aktarılıyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan Pro modeli ise 999 dolardan başlayacak deniyor. Teknoloji dünyası tarafından beğeniyle karşılanan iPhone 4’te olduğu gibi düz hatlara sahip olacağı konuşulan yeni modelleri LOG ekibi olarak biz de merakla bekliyoruz. Telefonlarla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

Ana görselde kullanılan cihaz temsilidir

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir