1. Anasayfa
 2. Haberler

İspanya, WhatsApp’ı kazancına göre aidatlandırmayı düşünüyor

İspanya, WhatsApp’ı kazancına göre aidatlandırmayı düşünüyor
0

İspanya, WhatsApp'ı gelirine göre vergilendirmeyi düşünüyor

Dünyanın en popüler anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, kullanıcılara sesli ve ihtimali de sunuyor.

İspanya hükümeti, WhatsApp’ın sahip olduğu bu özellikler ile telekom cerrahlarından rastgele bir farkı olmadığı görüşünde.

Bu sebeple hükümet, telekom cerrahlarında olduğu gibi anlık iletileşme sağlayıcılarına da aynı biçimde ödentilendirilmesi için görüşme yarıyılına başlayacak.

WHATSAPP

İspanya’nın Telekomünikasyon ve Dijital Altyapıdan Mesul Devlet Bakanı Roberto Sanchez, “Bağlantı hizmetlerini kullanma biçimimiz değişti ve bunun neticesinde rekabet şartları değişti.” dedi.

HER BİN EURO BAŞINA ÖDENTİ

Yasa tasarısı, senede 1 milyon eurodan fazla ciro yapan işletmelerin, her bin euro brüt kazanç başına 1 euroyu aşmasına izin verilmeyecek biçimde aidata tabi olmasını öngörüyor.

Sanchez, İspanya ulusunun gelecek ay yasa hakkında gözlem yapmaya davet edildiğini söyledi.

Öte yandan, geçtiğimiz aylarda yeni bir uygulamayı devreye sokan Fransa; Facebook, Amazon ve Google gibi Amerika Birleşik Devletlerili teknoloji firmalarının ülkede elde ettikleri kazancın yüzde 3’ünü ödenti olarak alacağını açıklamıştı.

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir