1. Anasayfa
 2. Haberler

Karşınızda Google’ın “Sabrina” kod adlı Android TV cihazı

Karşınızda Google’ın “Sabrina” kod adlı Android TV cihazı
0

İnternet devi Google, geçtiğimiz aylarda Sabrina kod adlı yeni Android TV cihazı ile gündeme gelmişti. İşte bu cihaz detaylandı.

Roland Quandt tarafından sızdırılan Google imzalı yeni Android TV cihazı, görebileceğiniz üzere basit ancak şık bir tasarıma sahip. Tasarımı daha önce de kendisini gösteren ürün, oldukça ufak yapıda ve yanında yine ufak sayılacak ufak bir kumanda taşıyor. Bu kumanda üzerinde YouTube ve Netflix için hızlı erişim butonları dikkat çekiyor. Aynı zamanda diğer temel kontrol butonlarına da sahip olan kumanda, cihazla beraber üç farklı renkte karşımıza çıkıyor. Bu cihaz sayesinde Chromecast üstünden telefonlar ya da tabletlerden görüntü aktarımına gerek kalmıyor deniyor. Gerçekten şık görünen cihaz, sürpriz olmayacağı üzere Google Asistan temelli sesli komutlar ile rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Ürünün gücünü Amlogic S905X2 SoC işlemciden aldığı ve Dolby Audio desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 2 GB RAM’e sahip olacağı düşünülen cihazın temel depolaması 16 GB olacak gibi görünüyor. Firmanın bu modelde Android TV yerine Google TV ibaresini kullanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Google imzalı Android TV cihazı merak uyandırıyor

Peki fiyat? Ürünün fiyatı halen tam olarak sızdırılmış değil. Ancak kaynaklar 100 euro altında bir Avrupa fiyatı bekliyor. Bunun yakında net olarak karşımıza çıkacağını düşünüyoruz. Bu modelin Türkiye’de resmi olarak satılması beklenmiyor. Ancak aracı isimlerin ürünü buraya da getireceğine kesin gözüyle bakıyoruz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir