1. Anasayfa
 2. Mobil

Kayıp İPhone Nasıl Bulunur?

Kayıp İPhone Nasıl Bulunur?
kayip-iphone-nasil-bulunur
0

İPhone’unuzu bir yerde kayıp ettiniz. İphone’nu bulmakta zorluk çekiyorsanız ve ulaşmanız artık mümkün değilse bir kaç yöntem sayesinde çözüm sağlayabilirsiniz.

Kullandığınız İPhone cihazınızı kayıp mı oldu. Çalındı mı? Hangisi olursa olsun artık İPhone cihazınıza ulaşamıyorsanız ulaşmanın birkaç yöntemi var. Apple’ın Beni bul (daha öncesinde İphone’mu bul) olarak bilinen bu ayar ile cihazınıza istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

İphone’unuzun çalındığına inanıyorsanız veya yanlış kişilerin eline geçmesini istemiyorsanız uzaktan erişebileceğiniz şekilde bilgileri silebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağını aşağıda açıkladık.

Başlıklar

‘Beni Bul’ uygulamasını etkinleştir

kayip-iphone-nasil-bulunur
kayip-iphone-nasil-bulunur

Telefonunuzu kullanırken mutlaka ayarlamanız gereken bir ayar ve bunu etkinleştirdiğinizden emin olun. İOS 13 veya üstü sürümlerde İphonu’umu bul ve Arkadaşlarımı bul karışımı olan Beni bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayarlar > Adınız> Beni Bul bulun. İphone bul ve son konum gönder açın.

Beni bul uygulaması çevrimdışı olsa bile cihazınızın konumunu izlemenizi sağlar. Bu özelliği de aktifleştirmek için Çevrimdışı bulmayı etkinleştir açık olduğundan emin olun.

Aile Paylaşımını Etkinleştir

kayip-iphone-nasil-bulunur
kayip-iphone-nasil-bulunur

Kontrol edeceğiniz diğer kısım ise Aile Paylaşımıdır. Aile paylaşımını etkinleştirdiyseniz katılan aile üyelerin iphone cihazlarını bulmak için kullanabilirsiniz. Bunu kontrol etmek için Ayarlar> Adınız>Aile Paylaşımına gidin. İsterseniz Aile üyesi ekle diyerek ekleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Haritada Kayıp bir iPhone bulun

kayip-iphone-nasil-bulunur
kayip-iphone-nasil-bulunur

Telefonunuzun kaybolduğunu varsayalım. Bir iPad cihazı veya İcloud internet sitesi üzerinden Beni bul uygulamasını çalıştırın. Sol üst köşede Cihazlara dokunun. Çıkan haritada uygun cihazı bulun ve tıklayın haritada o cihazın nerede olduğunu size gösterecektir.

Cihazı Kayıp Olarak İşaretle

kayip-iphone-nasil-bulunur
kayip-iphone-nasil-bulunur

Telefonunuzu bulamıyorsanız Kayıp olarak işaretle bölümünü etkinleştirin. Bu mod telefonunuz başka birinin eline geçince tamamen kilitlenmesini sağlar biri bulması halinde sadece iletişim bilgileri görüntülenir.

İPhone Verilerini Sil

kayip-iphone-nasil-bulunur
kayip-iphone-nasil-bulunur

Telefonunuzu bulamıyor ve artık başkası eline geçtiğini düşünüyorsanız kişisel bilgilerinizi silmek için Bu cihazı Sil öğesine dokunun. Bu işlemin dezavantajı ise silinmiş bir cihaz artık haritan izleyemeyecek olmanız. Bu işlemi yapmanız telefona artık ulaşmayacağınızdan kesin eminseniz yapın aksi durumda artık haritadan takip edemeyeceksiniz. 

 

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir