1. Anasayfa
 2. Haberler

Ken Block’u elektrikli ralli aracı Ford Fiesta ERX’i test ederken izleyin [Video]

Ken Block’u elektrikli ralli aracı Ford Fiesta ERX’i test ederken izleyin [Video]
0

Ralli denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden Ken Block‘u elektrikli ralli aracı Ford Fiesta ERX‘i test ederken gösteren video çıktı.

Pistlerdeki performansından çok nefes kesen otomobil şovları ile dikkat çeken Ken Block, biliyorsunuz Ford ile çok yakın çalışıyor. Bu açıdan ünlü ismin test etme şansı elde ettiği son performans canavarı da yine bir Ford modeli. Daha spesifik olursak tamamen elektrikli ralli aracı Ford Fiesta ERX. FIA’nın World Rallycross Project E serisi için hazırlanan bu 600 beygir gücündeki aracı yukarıda izleyebileceğiniz videoda test eden Block, modelin performansından inanılmaz etkilenmiş gibi görünüyor. Aslında Ford ile hazırladığı her araç sınırları zorlayan Ken Block, elektriğin “gerçek anlamda” nefes kesen anlık torkuna aşık olmuş gibi görünüyor. Vites değişimi olmadığı için sürekli olarak katlanan bir performans sergileyen Fiesta ERX, elektrikli olmasına rağmen güzel de bir ses sahip.

Ford Fiesta ERX harika görünürken, firma en son Team Fordzilla P1 ile gündeme gelmişti

Bu araç direkt olarak sanal dünya yani oyunlarda kullanılması için tasarlanmış. Bu açıdan gerçek üretime girmeyecek model, bu kafayla hazırlandığı için sınırları zorluyor ve gerçekten çok ilgi çekici ve iddialı görünüyor. Dünya genelindeki binlerce oyunun katkısıyla hayat bulan ve Ford tasarımcısı Arturo Ariño imzasını taşıyan Team Fordzilla P1, ön kısmında inanılmaz büyük bir LED far takımı taşıyor. Özellikle arka kısmı inanılmaz kışkırtıcı olan bu sanal otomobil, devasa kalınlıkta lastikler üzerinde oturuyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir