Kendiliğinden süratlenen Tesla, Çin’de kaza yaptı: 3 ölü 8 yaralı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Kendiliğinden süratlenen Tesla, Çin’de kaza yaptı: 3 ölü 8 yaralı

0

Kendiliğinden hızlanan Tesla, Çin'de kaza yaptı: 3 ölü 8 yaralı

Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli araba üreticisi Tesla, koronavirüse karşın bedel kazanmayı muvaffak olarak 2020 senesine damga vurdu. Ancak işletme, galibiyetlere karşın bazı meselelerle de uğraşmak zorunda.

Son senelerde Tesla arabalarının kendiliğinden süratlendiğini ortaya koyan çok rakamda şikayet bildirildi. Bu senenin başlarında Milli Karayolu Trafik Güvenliği Yöneti NHTSA, 127 değişik şikayeti mazeret göstererek Tesla’nın ani süratlenme meselesini analiz altına aldı.

tesla

TESLA İDDİALARI YALANLADI

Tesla ise, sürücülerin fren yerine gaza bastığını ve ani süratlenmelerin bu biçimde asıllaştığını söyledi ve tüm yargılamaları yalanladı.

Tesla, rastgele bir zamanda sürücünün elinin direksiyonda olup olmadığını dahi gösterebilen büyük ölçüde sürücü bilgisi depoluyor. Bu sebeple işletme, bu iddialara karşı delilleri olduğunu söylüyor.

YENİ KAZA ÇİN’DE 3 CAN ALDI

Tesla hakkında analiz devam ederken, 4 değişik ani süratlenme kazası Çin’den geldi. Bu kazaların sonuncusu olan ve Nanchong şehrinde hakikatleşen kazada 3 şahıs can verdi ve 8 şahıs yaralandı.

Kendiliğinden süratlenen Tesla, Çin’de kazaya neden oldu – İZLE

Yeni kazanın raporunu henüz yayınlamayan Tesla, bu kazanın da fren yerine gaza basıldığına dair işaretler gösterdiğini açıkladı.

Öte yandan Milli Karayolu Trafik Güvenliği Yöneti’nin NHTSA, Tesla’ya müteveccih “istenmeyen süratlenme” iddialarına ait soruşturmasının neticelerini henüz açıklamadı.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir