1. Anasayfa
 2. Haberler

Kompakt tam kare aynasız Sony A7c için ilk görseller geldi

Kompakt tam kare aynasız Sony A7c için ilk görseller geldi
0

Çok yakında tam kare aynasız fotoğraf makinesi modelleri arasına merak uyandıran ürün Sony A7c de ekleniyor. Modelden ilk görseller de gelmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde Sony A7c için firmanın A7 serisinin donanım altyapısını A6xxx serisinin gövdesinde birleştirecek denilmişti. Resmi olarak 15 Eylül tarihinde tanıtılacak giriş seviyesi tam kare aynasız fotoğraf makinesi, ilk kez bir görsel sızıntı ile karşımıza çıktı. Aşağıda görebileceğiniz tasarımla yolda olan model, gerçekten söylendiği gibi ufak bir gövdeye sahip. Bu açıdan en taşınabilir tam kare sensörlü aynasız fotoğraf makinelerinden olacak A7c, ufak boyutuyla birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Fotoğrafta 28-60mm f/4-5.6 lens takılıyken gördüğümüz modelin üst kısmında iki adet ayar tekeri, açma / kapama entegre deklanşör ve özel video kayıt butonu yer alıyor. Hot Shoe yuvası da bulunan ürünün elektronik vizörü sol tarafa konumlandırılmış durumda. Arka yüzünde dikkat çeken bir detay yer almayan model, spesifik olarak sürekli olarak video üreten YouTuberkitleye hitap ediyor. Ancak elbette yüksek kaliteli fotoğraflar da çekebiliyor.

Kompakt tam kare aynasız Sony A7c için ilk görseller geldi 5 – kompakt tam kare aynasiz sony a7c icin ilk gorsel geldi 2 2Kompakt tam kare aynasız Sony A7c için ilk görseller geldi 6 – kompakt tam kare aynasiz sony a7c icin ilk gorsel geldi 2 2
Kompakt tam kare aynasız Sony A7c için ilk görseller geldi 7 – kompakt tam kare aynasiz sony a7c icin ilk gorseller geldi 1Kompakt tam kare aynasız Sony A7c için ilk görseller geldi 8 – kompakt tam kare aynasiz sony a7c icin ilk gorseller geldi 1

Sony A7c Türkiye pazarında da satılacaktır

Daha önce yapılan sızıntıya göre 509 gram ağırlığındaki A7c 24,2 megapiksellik bir tam kare CMOS sensör kullanılıyor ve 3 inç hareketli bir dokunmatik ekran taşıyor. Teknik olarak A7 III’ün detaylarını taşıdığı aktarılan Sony A7c, maksimum 4K çözünürlükte 30 fps video çekebilecek deniyor. Burada 60 fps sunulmaması biraz üzücü görünürken, modelde sadece tek bir SD kart yuvası yer alıyor deniyor. 2.100 euro seviyesinden daha ucuz olacağı aktarılan makine, USB-C portu taşıyor ve mikrofon ile kulaklık girişlerini de aktif olarak bulunduruyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir