1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kompakt bütün kare aynasız Sony A7c için ilk görseller geldi

Kompakt bütün kare aynasız Sony A7c için ilk görseller geldi

Sony A7c

Çok yakında bütün kare aynasız resim cihazı modelleri arasına merak uyandıran mahsul Sony A7c de ilave ediliyor. Modelden ilk görseller de gelmiş gidişatta.

Geçtiğimiz günlerde Sony A7c için şirketin A7 serisinin ekipman altyapısını A6xxx serisinin gövdesinde birleştirecek denilmişti. Resmi olarak 15 Eylül tarihinde tanıtılacak giriş seviyesi bütün kare aynasız resim cihazı, ilk kere bir görsel sızıntı ile karşımıza çıktı. Altta görebileceğiniz tasarımla yolda olan model, gerçekten söylendiği gibi minik bir gövdeye sahip. Bu açıdan en taşınabilir bütün kare sensörlü aynasız resim aygıtlarından olacak A7c, minik ebadıyla bir hayli bireyi aşırısıyla hoşnut edecek gibi görünüyor. Resimde 28-60mm f/4-5.6 lens takılıyken gördüğümüz modelin üst kısmında iki adet ayar tekeri, açma / kapama entegre deklanşör ve özel video kayıt butonu yer alıyor. Hot Shoe yuvası da bulunan mahsulün elektronik vizörü sol tarafa konumlandırılmış gidişatta. Arka suratında dikkat toplayan bir ayrıntı yer almayan model, spesifik olarak devamlı olarak video üreten YouTuberkitleye hitap ediyor. Ancak elbette yüksek nitelikli resimler de çekebiliyor.

Sony A7c Türkiye pazarında da satılacaktır

Daha evvel yapılan sızıntıya göre 509 gram ağırlığındaki A7c 24,2 megapiksellik bir bütün kare CMOS sensör kullanılıyor ve 3 inç hareketli bir dokunmatik ekran taşıyor. Teknik olarak A7 III’şöhret ayrıntılarını taşıdığı aktarılan Sony A7c, maksimum 4K çözünürlükte 30 fps video sürükleyebilecek sınıyor. Burada 60 fps sunulmaması azıcık üzücü görünürken, modelde yalnızca tek bir SD kart yuvası yer alıyor sınıyor. 2.100 euro seviyesinden daha ucuz olacağı aktarılan makine, USB-C portu taşıyor ve mikrofon ile kulaklık girişlerini de faal olarak bulunduruyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap