1. Anasayfa
 2. Haberler

Konsept iPhone 12 Pro kutu açılış videosu yayında [Video]

Konsept iPhone 12 Pro kutu açılış videosu yayında [Video]
0

iPhone 12 Pro için geri sayım başlamışken telefonla ilgili konsept çalışmalar da gelmeye devam ediyor. Tasarım açısından iPhone 4’ten izler taşımasını beklediğimiz yeni modelin bu kez kutu tasarımı ortaya çıktı.

Konsept iPhone 12 Pro’ya bakıldığında telefonun daha önce ortaya atılan iddialar neticesinde geliştirildiği görülüyor. Çentikli tasarımı devam ettiren modelde daha ince bir çentik karşımıza çıkıyor. Apple’ın bu yılki iPhone modelinde de çentiğe yer vereceği, önümüzdeki yıl satışa sunacağı modelde ise çentiği kaldıracağı ifade ediliyor. Paylaşılan konsept videoda telefondaki yeni renk seçeneği de göze çarpıyor. Bu yılki iPhone 12 ailesinde lacivert renk seçeceğinin de kullanıcılara sunulacağı iddia ediliyor. Technizo Concept isimli YouTube kanalı tarafından hazırlanan video gerçekten de etkileyici görünüyor.

iPhone 12 Pro ne zaman tanıtılacak?

5 nm üretim süreciyle üretilen A14 Bionic işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz telefonların performans açısından sınırları zorlaması bekleniyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefonlardan Pro modellerinin lavicert renk seçeneğiyle geleceği iddia ediliyor. Ayrıca Apple’ın bu yıl yeni modellerin kutu içeriğine şarj adaptörünü de koymayacağı ifade ediliyor. Kullanıcıların ekstra bir ücret ödeyerek şarj adaptörlerini satın alabilecekleri dile getiriliyor. 120 Hz ekran teknolojisinin yer almayacağı iddia edilen telefonun 13 Ekim’de tanıtılacağı belirtiliyor. Cihazların 13 Ekim’de tanıtılması durumunda yeni modellerin kasım veya en geç aralık ayında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir