1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kullanıcılara 2 gigabit sürat sunan Google Fiber test edilecek

Kullanıcılara 2 gigabit sürat sunan Google Fiber test edilecek

Kullanıcılara 2 gigabit hız sunan Google Fiber test edilecek

Kullanıcılara 2 gigabit hız sunan Google Fiber test edilecek

Amerika Birleşik Devletlerili teknoloji devi Google, kullanıcılara 2 gigabit internet süratleri sunacak Google Fiber hizmetinin test evresine geldiğini açıkladı.

Google’dan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, bu hizmet sayesinde 2 gigabite kadar indirme ve 1 gigabite kadar yükleme süratine sahip olacak.

Üyelik başlatan kullanıcılarına Wi-Fi 6 modemini de fiyatsız sağlayacak olan Google, rastgele bir internet kotası veya senelik vaat koşulu da sunmayacak. Başka Bir Deyişle kullanıcılar, istedikleri zaman üyeliğini iptal edebilecek.

google-fiber

Google Fiber hizmeti, her ne kadar kullanıcılara oldukça yüksek süratler sunsa da şu anda sadece Amerika Birleşik Devletlerinin belli şehirlerinde kullanılıyor. Bu sebeple 2 gigabit kutusunun Avrupa’da veya ülkemizde kullanıma sunulması oldukça düşük bir olasılık.

Şu anda zati Amerika Birleşik Devletlerinin 18 şehrinde Google Fiber hizmeti kullanılıyor. Ancak 2 gigabit süratlere kadar çıkan kutu, önümüzdeki aydan itibaren Nashville ve Huntsville şehirlerinde test edilecek.

Test sürecinin ardından, bu senenin ilerleyen günlerinde bu iki şehirdeki tüm kullanıcılar, 2 gigabit kutuyu kullanmaya başlayabilecek.

GOOGLE FİBER  2 GIGABIT KUTU FİYATI

2 gigabite kadar indirme ve 1 gigabite kadar yükleme süratine sahip Google Fiber kutuyu, kullanıcılara 100 dolardan sunulacak.

:

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap