1. Anasayfa
 2. Haberler

Kullanıcılara 2 gigabit sürat sunan Google Fiber test edilecek

Kullanıcılara 2 gigabit sürat sunan Google Fiber test edilecek
0

Kullanıcılara 2 gigabit hız sunan Google Fiber test edilecek

Amerika Birleşik Devletlerili teknoloji devi Google, kullanıcılara 2 gigabit internet süratleri sunacak Google Fiber hizmetinin test evresine geldiğini açıkladı.

Google’dan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, bu hizmet sayesinde 2 gigabite kadar indirme ve 1 gigabite kadar yükleme süratine sahip olacak.

Üyelik başlatan kullanıcılarına Wi-Fi 6 modemini de fiyatsız sağlayacak olan Google, rastgele bir internet kotası veya senelik vaat koşulu da sunmayacak. Başka Bir Deyişle kullanıcılar, istedikleri zaman üyeliğini iptal edebilecek.

google-fiber

Google Fiber hizmeti, her ne kadar kullanıcılara oldukça yüksek süratler sunsa da şu anda sadece Amerika Birleşik Devletlerinin belli şehirlerinde kullanılıyor. Bu sebeple 2 gigabit kutusunun Avrupa’da veya ülkemizde kullanıma sunulması oldukça düşük bir olasılık.

Şu anda zati Amerika Birleşik Devletlerinin 18 şehrinde Google Fiber hizmeti kullanılıyor. Ancak 2 gigabit süratlere kadar çıkan kutu, önümüzdeki aydan itibaren Nashville ve Huntsville şehirlerinde test edilecek.

Test sürecinin ardından, bu senenin ilerleyen günlerinde bu iki şehirdeki tüm kullanıcılar, 2 gigabit kutuyu kullanmaya başlayabilecek.

GOOGLE FİBER  2 GIGABIT KUTU FİYATI

2 gigabite kadar indirme ve 1 gigabite kadar yükleme süratine sahip Google Fiber kutuyu, kullanıcılara 100 dolardan sunulacak.

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir