1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. LG “genişleyebilen telefon” modeli için ilk resmi duyuruyu yaptı

LG “genişleyebilen telefon” modeli için ilk resmi duyuruyu yaptı

LG

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, “genişleyebilen ekranlı” ilk akıllı telefon modeli ile bir kez daha gündemde.

LG, Explorer Project kapsamında ilginç telefonlar karşımıza çıkarmaya devam edecek gibi görünüyor. İşte bunlardan birisi de 2021’in ilk yarısında raflara çıkacak denilen genişleyebilen ekranlı model olacak. Kısa süre önce bir sızıntı üzerinden ilk bilgisi gelen telefon, firma tarafından resmi olarak onaylandı. Şimdilik sadece basit bir animasyon ile gösterilen telefonun, daha önceki tahminlerin aksine yana değil yukarıya doğru uzama ihtimali bulunuyor. “Nefesini Tut” mottosuyla heyecan yaratan fütüristik cihaz, daha önce de söylediğimiz gibi ekran kıvrılma noktası olmadan geliyor gibi görünüyor ve firmanın bunun için özel bir katlanabilir OLED ekran geliştirdiği aktarılıyor. LG bu tarz OLED ekranlar konusunda bir numaralı isim konumunda bulunuyor. Katlanabilir telefonlar daha basit bir başlangıç gibi görünüyor ve LG’nin “Explorer Project” serisi ile Nokia’nın inanılmaz yaratıcı olduğu dönemi geriye getireceği görülüyor. Bu da elbette çok sevindiriyor. Katlanabilir telefonlar ve fazlasıyla uzun süredir birbirinin aynısı kalan standart akıllı telefon modelleri artık yeni bir döneme giriş yapıyor.

Dün LG Wing isimli çift ekranlı telefonunu tanıttı

Telefon benzersiz bir dönen ekranlı bir tasarımı benimsiyor ve bu açıdan çok farklı bir seçenek oluşturuyor. Normalde dikey olan ana ekran dönerek yatay hale geliyor ve böylece alttaki ufak boyutlu ikinci ekran ortaya çıkıyor. Bu modelin Türkiye’de satılması şimdilik beklenmiyor.

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap