1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. LG “genişleyebilen telefon” modeli için ilk fotoğrafı ilanı yaptı

LG “genişleyebilen telefon” modeli için ilk fotoğrafı ilanı yaptı

LG

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, “genişleyebilen ekranlı” ilk akıllı telefon modeli ile bir defa daha gündemde.

LG, Explorer Project kapsamında esrarengiz telefonlar karşımıza çıkarmaya devam edecek gibi görünüyor. İşte bunlardan birisi de 2021’in ilk yarısında raflara çıkacak denilen genişleyebilen ekranlı model olacak. Kısa zaman evvel bir sızıntı üzerinden ilk bilgisi gelen telefon, şirket tarafından fotoğrafı olarak onaylandı. Şimdilik yalnızca kolay bir animasyon ile gösterilen telefonun, eskiki varsayımların aksine yana değil yukarıya doğru uzama olasılığı bulunuyor. “Soluğunu Yakala” mottosuyla coşku yaratan fütüristik aygıt, daha evvel de söylediğimiz gibi ekran kıvrılma noktası olmadan geliyor gibi görünüyor ve şirketin bunun için özel bir sabredebilir OLED ekran geliştirdiği aktarılıyor. LG bu stil OLED ekranlar mevzusunda bir numaralı ad konumunda bulunuyor. Sabredebilir telefonlar daha kolay bir başlangıç gibi görünüyor ve LG’nin “Explorer Project” tezsi ile Nokia’nın olağanüstü yaratıcı olduğu yarıyılı geriye getireceği görülüyor. Bu da elbette çok coşturuyor. Sabredebilir telefonlar ve aşırısıyla uzun vakittir birbirinin benzersi kalan standart akıllı telefon modelleri artık yeni bir yarıyıla giriş yapıyor.

Dün LG Wing adlı çift ekranlı telefonunu tanıttı

Telefon eşsiz bir dönen ekranlı bir tasarımı özümsüyor ve bu açıdan çok değişik bir alternatif oluşturuyor. Bayağıda dikey olan ana ekran dönerek yatay hale geliyor ve böylece alttaki küçük ebatlı ikinci ekran ortaya çıkıyor. Bu modelin Türkiye’de satılması şimdilik beklenmiyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap