1. Anasayfa
 2. Haberler

LiDAR sensörlü iPhone 12 Pro’nun kasası ortaya çıktı

LiDAR sensörlü iPhone 12 Pro’nun kasası ortaya çıktı
0

 

iPhone 12 Promodeliyle ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. EverythingApplePro isimli Twitter kullanıcısı iPhone 12 Pro modelinin kasası fotoğrafını paylaştı.

6,1 inçlik 12 Pro modeline bakıldığında LiDAR kamera sensörü gözümüze çarpıyor. iPad Pro ile hayatımıza giren LiDAR teknolojisinin de Pro modellerinde yer alacağı söyleniyor. LiDAR teknolojisinin AR teknolojisine ve portre çekimlerde katkı sağlaması bekleniyor. Yeni iPhone modelinde çentikli tasarımın devam etmesi beklenen Apple’ın önümüzdeki yıl çentiği tamamen kaldıracağı da konuşuluyor. Ayrıca Apple’ın bu yıl yeni modellerin kutu içeriğine şarj adaptörünü de koymayacağı ifade ediliyor. Kullanıcıların ekstra bir ücret ödeyerek şarj adaptörlerini satın alabilecekleri dile getiriliyor.

iPhone 12 Pro güçlü işlemcisiyle göze çarpacak

5 nm üretim süreciyle üretilen A14 Bionic işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz telefonların performans açısından sınırları zorlaması bekleniyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefonlardan Pro modellerinin lavicert renk seçeneğiyle geleceği iddia ediliyor. Yarın gerçekleşecek etkinlikte görücüye çıkmaması durumunda yeni modelleri ekim ayında görmemiz kuvvetle muhtemel. 5G desteğiyle geleceği belirtilen yeni modellerin kasım veya aralık ayında Türkiye’de satışa sunulmasını bekliyoruz. Bizim de merakla beklediğimiz iPhone 12 hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir