1. Ana Sayfa
 2. Windows
 3. Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu Kesin Çözüm
Trendlerdeki Yazı

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu Kesin Çözüm

f710

Logitech f710 windows 10 ile bağlantı sorunu yaşamakta bunun çözümünü kesin olarak sunmak istedik. Sürücü kullanılmıyor, yüklenmedi, aygıt kullanılmıyor gibi sorunları aşağıdaki adımlarla bu sorunu tamamen çözebilirsiniz.

Öncelikle F710 X modunda olduğundan emin olun.

f710

1. Yöntem

En sık yapılan yöntemdir. Basit ama bazen buda çözüm olmuyor merak etmeyin başka yöntemlerde olacak ilk bunu deneyin.

Bilgisayar sağ tıklayın. Yönet tıklayın.

f710 2

Buradan f710 sürücünüzü bulun bende sürücü yüklü olduğundan bu şekilde yazar ama sizde ünlem işareti soru işareti veya başka isim olarak görülebilir. Bulup sağ tıklayın sürücüyü güncelleştir tıklayın.

f710 3
f710 4

Bilgisayarımdaki sürücülere göz at tıklayın.

f710 5

Burayı tıklayın.

Xbox 360 Controller for Windows

Yukarıdaki gibi seçip ileri tıklayın sürücü yüklendiğinde eğer soru işareti ünlem kalktı ise tamamdır. Eğer sorun devam ederse diğer işleme geçelim.

2. Yöntem

Bu yöntem herşeyi yapmama rağmen çözülmediğinde en son yapıp çözdüğüm yöntemdir.

Öncelikle buradan Windows 10 için uyumlu sürücüleri indirin. İNDİR

Dosyaları masaüstüne bir klasöre çıkarın.

Bilgisayarı yani Windows 10 Sürücü İmza Zorlaması Devre Dışı Bırak şeklinde başlatmamız lazım. Bunun için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Gelişmiş başlangıçta Şimdi yeniden başlatı tıklayın.

Bilgisayar gelişmiş başlangıçta iken Sorun gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç ayarları tıklayın. Yeniden başlat deyin. Yeniden başlayınca karşınıza çıkan pencerede Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak hangi rakam önünde varsa o rakamı klavyede tıklayın. Bilgisayar yeniden başlayacaktır.

Bilgisayar açıldıktan sonra aygıt yöneticisinden yine f710 sürücünüzü bulun.

Sağ tıklayıp Sürücüyü güncelleştir tıklayın. Aşağıdaki seçeneği tıklayın.

f710 4 1

Karşınıza çıkan pencerede Gözat seçeneğinden indirmiş olduğunuz dosya klasörünü gösterin ve ileri deyip sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Aşağıdaki gibi bir ekran gelirse Bu sürücü yazılımı yine de yükle tıklayın. Bitmedi.

g venlik

Sürücü yüklendikten sonra muhtemelen çalışacaktır oyunda deneyin ancak bitmedi bilgisayarı yeniden başlatınca yine hata verecektir. Hata verince yukarıdaki 1 yöntemi uygulayın sorun tamamen çözülecektir. Tabi aygıt yöneticisinde bendeki gibi isimlendirilmiş olarak görünecektir o şekilde bulup güncellerseniz sorunu tamamen çözmüş olursunuz.

Sorun hala çözemeyenler olursa yorumda yazsınlar mail üzerinden, bilgisayarınıza bağlanıp çözmek için destek olurum.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (12)

 1. ahmetaydin_avatar
  5 ay önce

  Olmadı 1 ci secenek olamdı 2 denedim oldj kapatıp açınca 1 cisi gibi yaparken sürücü dogrulnamadı yüklenirken hata oldu sonucınu alıyorum

  • ahmetaydin_avatar

   Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak işleminden sonra yüklendiyse yazının en alt kısmında bir not bıraktım onu uygulaman lazım, birçok yerde araştırdım yaptığım yöntem dışında bir çözüm bulamadım ve hala kullanıyorum sorunsuz

 2. ahmetaydin_avatar
  5 ay önce

  valla helal olsun 1.adım işe yaramıyordu 2.adımı denedim ve sorunu çözdü teşekkürler.

 3. ahmetaydin_avatar

  başarılı teşekkür ederim

 4. ahmetaydin_avatar
  4 ay önce

  Hocam selamlar. İLk yöntem eskiden çalışırdı ancak son bir win. 10 güncellemesinden bu yana işe yaramıyor. İkinci yönteminiz ilk etapta yazıdğınız gibi çalışıyor ancak dijital imzalı olarak çıkmıyor bundan dolayı yeniden başlattıktan sonra 1. yönteme göre yeniden güncelleyemiyorum.

  • ahmetaydin_avatar

   verdiğim sürücüleri indirdiniz mi, mutlaka atladığınız bir yer vardır 2. yöntem dışında kalıcı bir yöntem hiçbir yerde bulamadım bende adım adım yapın olacaktır.

 5. cagatayyilmaz_avatar
  3 ay önce

  1. yöntemi eskiden beri uygulardım bu defa olmadı 2. yönteminizi denedim oldu altta yazdığınız son notu da okudum ondan sonra aç kapa yapıp 1. yöntemi tekrarlamaya kalktığımda sürücünüzü yüklerken hata oluştu diyor yüklemeye çalıştığınız sürücü tanımlanamıyor veya zararlı bir yazılım içeriyor olabilir diyor ne yapabilirim acaba

 6. ahmetaydin_avatar
  2 ay önce

  en sonda sectigmiz xbox for windowa şeyide imzalı değil o da hata veriyor

 7. furkanoruc_avatar
  1 ay önce

  Merhaba Benim f710un nano alıcısı kayboldu logitechle iletişime geçtim yenisini gönderdiler bilgisayara takdığımda Xbox 360 olarak görüyor ama hiç bir şekide tuşlar tepki vermiyor çalışmıyor paylaşmış olduğunuz bütün taktikleri yaptım olmadı.
  Kolun çalıştığına eminim ama birbirleriyle eşleşmiyolar ne yapmalıyım saygılar.

  • ahmetaydin_avatar

   Merhaba
   Alıcılar genelde özel olarak üretilir yani her kol için üretilen alıcı o kola özel üretilir, muhtemelen alıcın ile kol arasında bağlantı problemi bulunuyor bunun için Logitech ile iletişime geçip birbiriyle eşleştirilmesi ile ilgili destek al bunun için bir program vardı çok önceden kullanmıştım tabi klavye ve mause için bu işlemi yapmıştım muhtemelen oyun kolları içinde de bir programları vardır iletişime geçersen yardımcı olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir