1. Anasayfa
 2. Windows
Trendlerdeki Yazı

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu Kesin Çözüm

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu Kesin Çözüm
19

Logitech f710 windows 10 bağlantı sorunu yaşamakta bunun çözümünü kesin olarak sunmak istedik. Sürücü kullanılmıyor, yüklenmedi, aygıt kullanılmıyor gibi sorunları aşağıdaki adımlarla bu sorunu tamamen çözebilirsiniz.

Öncelikle F710 X modunda olduğundan emin olun.

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu

1. Yöntem

En sık yapılan yöntemdir. Basit ama bazen buda çözüm olmuyor merak etmeyin başka yöntemlerde olacak ilk bunu deneyin.

Bilgisayar sağ tıklayın. Yönet tıklayın.

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu

Buradan f710 sürücünüzü bulun bende sürücü yüklü olduğundan bu şekilde yazar ama sizde ünlem işareti soru işareti veya başka isim olarak görülebilir. Bulup sağ tıklayın sürücüyü güncelleştir tıklayın.

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu
Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu

Bilgisayarımdaki sürücülere göz at tıklayın.

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu

Burayı tıklayın.

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu

Yukarıdaki gibi seçip ileri tıklayın sürücü yüklendiğinde eğer soru işareti ünlem kalktı ise tamamdır. Eğer sorun devam ederse diğer işleme geçelim.

2. Yöntem

Bu yöntem herşeyi yapmama rağmen çözülmediğinde en son yapıp çözdüğüm yöntemdir.

Öncelikle buradan Windows 10 için uyumlu sürücüleri indirin. İNDİR

Dosyaları masaüstüne bir klasöre çıkarın.

Bilgisayarı yani Windows 10 Sürücü İmza Zorlaması Devre Dışı Bırak şeklinde başlatmamız lazım. Bunun için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Gelişmiş başlangıçta Şimdi yeniden başlatı tıklayın.

Bilgisayar gelişmiş başlangıçta iken Sorun gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç ayarları tıklayın. Yeniden başlat deyin. Yeniden başlayınca karşınıza çıkan pencerede Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak hangi rakam önünde varsa o rakamı klavyede tıklayın. Bilgisayar yeniden başlayacaktır.

Bilgisayar açıldıktan sonra aygıt yöneticisinden yine f710 sürücünüzü bulun.

Sağ tıklayıp Sürücüyü güncelleştir tıklayın. Aşağıdaki seçeneği tıklayın.

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu

Karşınıza çıkan pencerede Gözat seçeneğinden indirmiş olduğunuz dosya klasörünü gösterin ve ileri deyip sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Aşağıdaki gibi bir ekran gelirse Bu sürücü yazılımı yine de yükle tıklayın. Bitmedi.

Logitech f710 Windows 10 Bağlantı Sorunu

Sürücü yüklendikten sonra muhtemelen çalışacaktır oyunda deneyin ancak bitmedi bilgisayarı yeniden başlatınca yine hata verecektir. Hata verince yukarıdaki 1 yöntemi uygulayın sorun tamamen çözülecektir. Tabi aygıt yöneticisinde bendeki gibi isimlendirilmiş olarak görünecektir o şekilde bulup güncellerseniz sorunu tamamen çözmüş olursunuz.

Sorun hala çözemeyenler olursa yorumda yazsınlar mail üzerinden, bilgisayarınıza bağlanıp çözmek için destek olurum.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 2
  evet
  EVET
 • 4
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (19)

Popüler Yorumlar
 1. en sonda sectigmiz xbox for windowa şeyide imzalı değil o da hata veriyor

 2. Merhabalar benim f710 umda bağlanmama sorunu yok ama titreşim sorunu var bunun hakkında bir yazı paylaşır mısınız?

Yapılan Yorumlar
 1. 15 Ağustos 2020

  Olmadı 1 ci secenek olamdı 2 denedim oldj kapatıp açınca 1 cisi gibi yaparken sürücü dogrulnamadı yüklenirken hata oldu sonucınu alıyorum

  • Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak işleminden sonra yüklendiyse yazının en alt kısmında bir not bıraktım onu uygulaman lazım, birçok yerde araştırdım yaptığım yöntem dışında bir çözüm bulamadım ve hala kullanıyorum sorunsuz

 2. valla helal olsun 1.adım işe yaramıyordu 2.adımı denedim ve sorunu çözdü teşekkürler.

 3. başarılı teşekkür ederim

 4. 21 Eylül 2020

  Hocam selamlar. İLk yöntem eskiden çalışırdı ancak son bir win. 10 güncellemesinden bu yana işe yaramıyor. İkinci yönteminiz ilk etapta yazıdğınız gibi çalışıyor ancak dijital imzalı olarak çıkmıyor bundan dolayı yeniden başlattıktan sonra 1. yönteme göre yeniden güncelleyemiyorum.

  • verdiğim sürücüleri indirdiniz mi, mutlaka atladığınız bir yer vardır 2. yöntem dışında kalıcı bir yöntem hiçbir yerde bulamadım bende adım adım yapın olacaktır.

 5. 18 Ekim 2020

  1. yöntemi eskiden beri uygulardım bu defa olmadı 2. yönteminizi denedim oldu altta yazdığınız son notu da okudum ondan sonra aç kapa yapıp 1. yöntemi tekrarlamaya kalktığımda sürücünüzü yüklerken hata oluştu diyor yüklemeye çalıştığınız sürücü tanımlanamıyor veya zararlı bir yazılım içeriyor olabilir diyor ne yapabilirim acaba

 6. en sonda sectigmiz xbox for windowa şeyide imzalı değil o da hata veriyor

 7. 14 Aralık 2020

  Merhaba Benim f710un nano alıcısı kayboldu logitechle iletişime geçtim yenisini gönderdiler bilgisayara takdığımda Xbox 360 olarak görüyor ama hiç bir şekide tuşlar tepki vermiyor çalışmıyor paylaşmış olduğunuz bütün taktikleri yaptım olmadı.
  Kolun çalıştığına eminim ama birbirleriyle eşleşmiyolar ne yapmalıyım saygılar.

  • Merhaba
   Alıcılar genelde özel olarak üretilir yani her kol için üretilen alıcı o kola özel üretilir, muhtemelen alıcın ile kol arasında bağlantı problemi bulunuyor bunun için Logitech ile iletişime geçip birbiriyle eşleştirilmesi ile ilgili destek al bunun için bir program vardı çok önceden kullanmıştım tabi klavye ve mause için bu işlemi yapmıştım muhtemelen oyun kolları içinde de bir programları vardır iletişime geçersen yardımcı olacaklardır.

 8. Merhabalar benim f710 umda bağlanmama sorunu yok ama titreşim sorunu var bunun hakkında bir yazı paylaşır mısınız?

  • tam olarak nasıl bir sorun? titreşim tuşuna bastığınızda çalışmıyorsa garantiye gönderilmesi gerekiyor, oyunlarda titreşimde sorun varsa bunun driver ile değil oyunla ilgili bir sorun olduğunu söyleyebilirim, bende de bazen çalışıyor bazen çalışmıyor olabiliyor oyunlarda

 9. 11 Mart 2021

  abi çözemedim rica etsem yardımcı olabilirmisin

  • Dostum bunun dışında bir çözümü bende bulamadım maalesef windows 10 da sadece bu şekilde çözüm sağladım driver kaldır veya sistemi geri yükle tekrar dene adımları doğru uygula mutlaka olacaktır.

 10. 20 Mart 2021

  Merhabalar benim problemim şöyle bir şey ben bilgisayarıma format atmadan önce f710 gamepadimi gayet güzel bi şekilde kullanabiliyordum şimdi ise olan şey şu ben usb yi taktığım zaman bilgisayarım cihazımı algılamıyor.Normalde her zaman uzatma kablosu ile birlikte takardım acaba dedim kablodamı bi temassızlık var o yüzden mi algılamıyor ama usb yi kendi tek olarak taktığım zamanda algılamıyor acaba bunun çözümü nedir ?

  • Merhaba

   Büyük ihtimalle driver kaynaklıdır. Öncelikle anakart veya laptop ise modellere göre internet sitesinden tüm driverlerı güncel olanlarını indirip kur muhtemelen çalışacaktır. USB 3.0 da bazen bu tip hatalar olabiliyor. Normal USB girişleri varsa onlarda denemeni tavsiye ederim. Buda çözüm olmazsa otomatik driver yükleyiciler var DriverPack gibi onlarıda deneyebilirsin.

 11. ilk işlemi yapmıştım ve olmamıştı ikinci işlemi de yaptım ama yeniden başlattığımda aygıt yöneticisinde kol gözükmüyor bu yüzden driverı güncelleme gibi bir şansım da olmuyor ne yapmam gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir