1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Merakla beklenen Apple Glass dikkat çekici bir özellikle geliyor

Merakla beklenen Apple Glass dikkat çekici bir özellikle geliyor

Apple Glass

Apple’ın en çok merak edilen teknolojik aygıtlarından biri de Apple Glass. İşletme tarihinde bir ilke imza atacağı söylenen Apple Glass ile alakalı haberlerin arkasını art kesilmiyor.

Gelen son bilgilere göre uslu gözlük, batarya tasarrufu sağlayan göz izleme becerisine sahip olacak.  Elde edilen tescil, kullanıcının baktığı güzergahın, kamera kapsayan bir göz izleme sistemi tarafından tanımlandığını açıklıyor. Kamera, bir operasyoncuya iletilen kullanıcının bakışına odaklanıyor Apple, zorunlu kare süratinde göz takibi yapabilmek için “yeterli bant genişliğine” sahip bir irtibat gerektireceğini dikkat topluyor. Bu da gözlüğün ısınmasını ve batarya ömrünün seri bitmesini sağlıyor. Bu nedenle firmanın yoğun bir izleme sistemi yerine daha az yoğun bir izleme sistemi seçim edeceği vurgulanıyor.

Apple Glass gözlüğün satış maliyeti ne kadar olacak?

Artırılmış ve sanal gerçeklik tecrübesini bir arada sunacağı iddia edilen gözlük şu anda N301 kod ismiyle anılıyor. Gözlüğün 1.000 şahsiyet mühendis takımı tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Ultra yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip olacağı iddia edilen Apple Glass’ın sinematik hoparlör sistemiyle reelci bir tecrübeyi kullanıcılara sunacağı söyleniyor. Uslu gözlüğün 2021 veya en geç 2022 senesinde satışa sunulması bekleniyor. Apple imzalı uslu gözlüğün yurt dışındaki maliyetinin 499 dolar olacağı ifade ediliyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap