Merakla beklenen Apple Glass dikkat çekici bir özellikle geliyor
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Merakla beklenen Apple Glass dikkat çekici bir özellikle geliyor

0

Apple’ın en çok merak edilen teknolojik cihazlarından biri de Apple Glass. Şirket tarihinde bir ilke imza atacağı söylenen Apple Glass ile ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor.

Gelen son bilgilere göre akıllı gözlük, pil tasarrufu sağlayan göz izleme yeteneğine sahip olacak.  Elde edilen patent, kullanıcının baktığı yönün, kamera içeren bir göz izleme sistemi tarafından belirlendiğini açıklıyor. Kamera, bir işlemciye iletilen kullanıcının bakışına odaklanıyor Apple, gerekli kare hızında göz takibi yapabilmek için “yeterli bant genişliğine” sahip bir bağlantı gerektireceğine dikkat çekiyor. Bu da gözlüğün ısınmasını ve pil ömrünün çabuk bitmesini sağlıyor. Bu sebeple şirketin yoğun bir izleme sistemi yerine daha az yoğun bir izleme sistemi tercih edeceği vurgulanıyor.

Apple Glass gözlüğün satış fiyatı ne kadar olacak?

Artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimini bir arada sunacağı iddia edilen gözlük şu anda N301 kod adıyla anılıyor. Gözlüğün 1.000 kişilik mühendis ekibi tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Ultra yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip olacağı iddia edilen Apple Glass’ın sinematik hoparlör sistemiyle gerçekçi bir deneyimi kullanıcılara sunacağı söyleniyor. Akıllı gözlüğün 2021 veya en geç 2022 yılında satışa sunulması bekleniyor. Apple imzalı akıllı gözlüğün yurt dışındaki fiyatının 499 dolar olacağı ifade ediliyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir