1. Anasayfa
 2. Haberler

Mobil kontrolcü Razer Kishi “iPhone” tarafı için de satışta; işte fiyatı ve özellikleri

Mobil kontrolcü Razer Kishi “iPhone” tarafı için de satışta; işte fiyatı ve özellikleri
0

CES 2020’de tanıtılan ve ilk olarak Android için çıkan mobil kontrolcü Razer Kishi “iPhone” tarafı için de satışa sunuldu. İşte detaylar;

Telefonları ortasına alan ve Android yanında iOS desteğiyle gelen RazerKishi, standart bir tuş dizilimini barındırıyor. Yapısı gereği Android tarafında ufaktan büyüğe birçok farklı cihaza uyum sağlayan kontrolcü, iOS tarafında ise şu modellere destek veriyor: “iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus, iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max.” Elbette MFi (Made for iPhone) sertifikalı olan yani tam uyum sağlayan ürün, bağlantı tarafında USB-C ile Lightning kullanıyor. Bu açıdan bazı Android modelleri dışarıda bırakan ürün, fiziksel bağlantı kurduğu için düşük gecikmeyle çalışıyor. Yine fiziksel bağlantı sayesinde gücünü telefondan alan yani ekstra şarj gereksinimi duymayanKishi, kontrolcü desteğine sahip tüm oyunlarda sorunsuz olarak görev yapıyor deniyor. Bu modeli GameVice firmasıyla ortaklaşa geliştirdiği aktarılan Razer, çantada rahatlıkla taşınabilecek bir modelle karşımızda bulunuyor.

Razer Kishi geniş bir kitleye hitap ediyor

Razer Pazarlama ve Satış Departmanı Başkanı John Moore ürünleri hakkında “Çapraz oyun (crossplay ), oyun dünyasında daha da yerleşik hale geldi ve Razer Kishi de mobil oyuncular için eşit bir oyun alanı sunuyor” dedi. Moore aynı zamanda “iPhone için Razer Kishi, bu değeri Apple Arcade’in olağanüstü oyun koleksiyonuna kadar genişletiyor ve nerede oynarsanız oynayın, zaferin her zaman elinizin altında olmasını sağlıyor.” açıklamasında bulunuyor. Model için açıklanan fiyat 100 dolar seviyesinde.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir