1. Anasayfa
 2. Haberler

NVIDIA GeForce RTX 30 serisi uyumlu LG 8K OLED TV’ler

NVIDIA GeForce RTX 30 serisi uyumlu LG 8K OLED TV’ler
0

LG, ilk NVIDIA GeForce RTX 30 serisi GPU destekleri 8K televizyonunu duyurdu. Şirketin 8K tam bant genişlik desteği sağlayan 3.nesil Alpha 9 AI işlemcisinden güç alan LG 8K OLED TV oyunculara üst düzey görüntü kalitesi vadediyor. NVIDIA G-Sync uyumlu LG OLED TV’ler değişken yenileme hızına ve ultra hızlı tepki süresine sahip. Otomatik düşük gecikme modunu da bünyesinde barındıran televizyonlar saniyede 60 kare 8K içerik sunabiliyor.

NVIDIA’dan konu hakkında açıklama

NVIDIA Global GeForce Pazarlama Başkan Yardımcısı Matt Wuebbling, “GeForce RTX 30-Serisi GPU desteğini LG’nin 2020 8K OLED TV’lerine getirmekten heyecan duyuyoruz. Oyuncular, GeForce RTX 3090 GPU tarafından desteklenen en gerçekçi ray tracing ve son teknoloji yapay zeka özelliklerine sahip en yeni 8K PC oyunlarını oynarken bu TV’lerin performansından etkilenecekler” dedi.

LG 8K OLED TV’ler, Dolby Atmos ve LG’nin derin öğrenme tabanlı AI Akustik Ayarını da destekliyor. TV’ler ayrıca 2.0 kanal sesi sanal 4.0 surround sese yükselterek iki LG Bluetooth hoparlörün aynı anda bağlanmasına izin vermek için BT Surround hazır şekilde geliyor.

LG konu hakkında açıklamada bulundu

LG Ev Eğlence Şirketi, TV Ürün Planlama Bölümü Başkan Yardımcısı S.P. Baik, “LG OLED TV’nin hayranlık uyandıran görüntü kalitesi ile NVIDIA’nın teknolojik becerisinin birleşimi, inanılmaz 8K’da bir sonraki seviye oyun deneyimi sunuyor. Geçen yıl dünyanın en iyi oyun donanımı markasıyla yaptığımız başarılı ortaklığın ardından, NVIDIA ile ilişkimizi genişletmeyi umuyoruz” dedi.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir