Oculus Quest 2 “VR başlık” tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Oculus Quest 2 “VR başlık” tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri

0

Facebook’un sahibi olduğu Oculus, dakikalar önce yeni VR yani sanal gerçeklik başlığı Oculus Quest 2 ile karşımıza çıktı. İşte detaylar;

Oculus Quest’in yerini alan ikinci jenerasyon model Oculus Quest 2, alıştığımız tasarımı çizgisini güncellenen donanım ile bir araya getiriyor. Orijinal Quest yanında Rify S’in de yerini alan model, 503 gram ağırlığında ve daha yumuşak bir kafa bandıyla geliyor. Ağırlığın ilk sürüme oranla azalması ve yeni kafa bandı ile konforu artan model, gücünü Qualcomm Snapdragon XR2 işlemciden ve 6 GB RAM’den alıyor. 64 / 256 GB dahili depolaması bulunan ve bağımsız olarak kendi başına görev yapabilen VR başlık, her göze 1832 x 1920 piksel çözünürlük getiriyor. Bakılacak her kalemde Oculus Quest’ten daha iyi olan Oculus Quest 2, şimdilik LCD ekranlarında 75 Hz yenileme sunuyor. Ancak 90 Hz yenileme hızı güncelleme ile sunulacak deniyor. İki adet kablosuz kontrolcüsü bulunan VR başlık, 2 ila 3 saat arasında bir pil ömrü getiriyor. Kişileri kablosuz olarak VR dünyasına dahil edebilen ürün, ayrıca Link USB-C kablosu üzerinden PC’ye bağlanarak oradaki VR oyunları da rahatlıkla oynatabiliyor.

Oculus Quest 2 uygun fiyatlı bir model olarak nitelendiriliyor

Önümüzdeki ay satışa çıkacak modelin 64 GB fiyatı 299 dolar, 256 GB fiyatı 399 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu ürünün ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Modelin Türkçe hazırlanan sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Modeli kullanmak için zorunlu olarak Facebook hesabına ihtiyaç duyulduğunu belirtelim.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir