1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Oculus Quest 2 “VR başlık” tanıtıldı; işte maliyet ve özellikleri

Oculus Quest 2 “VR başlık” tanıtıldı; işte maliyet ve özellikleri

Oculus Quest 2 VR başlık

Facebook’un sahibi olduğu Oculus, dakikalar evvel yeni VR başka bir deyişle sanal gerçeklik başlığı Oculus Quest 2 ile karşımıza çıktı. İşte ayrıntılar;

Oculus Quest’in yerini alan ikinci nesil model Oculus Quest 2, alıştığımız tasarımı çizgisini aktüellenen ekipman ile bir araya getiriyor. Orijinal Quest yanında Rify S’in de yerini alan model, 503 gram ağırlığında ve daha yumuşak bir kafa bandıyla geliyor. Ağırlığın ilk versiyona oranla eksilmesi ve yeni kafa bandı ile konforu çoğalan model, eforunu Qualcomm Snapdragon XR2 harekâtçıdan ve 6 GB RAM’den alıyor. 64 / 256 GB dahili depolaması bulunan ve bağımsız olarak kendi başına misyon yapabilen VR başlık, her göze 1832 x 1920 piksel çözünürlük getiriyor. Bakılacak her kalemde Oculus Quest’deri daha iyi olan Oculus Quest 2, şimdilik LCD ekranlarında 75 Hz yenileme sunuyor. Ancak 90 Hz yenileme sürati aktüelleme ile sunulacak sınıyor. İki adet kablosuz hakimiyetçisi bulunan VR başlık, 2 ila 3 saat arasında bir batarya ömrü getiriyor. Bireyleri kablosuz olarak VR dünyasına dahil edebilen mahsul, ayrıca Link USB-C kablosu üzerinden PC’ye bağlanarak oradaki VR oyunları da rahatlıkla oynatabiliyor.

Oculus Quest 2 uygun maliyetli bir model olarak nitelendiriliyor

Önümüzdeki ay satışa çıkacak modelin 64 GB maliyeti 299 dolar, 256 GB maliyeti 399 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu mahsulün ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Modelin Türkçe hazırlanan sayfasına buradan erişebilirsiniz. Modeli kullanmak için gerekli olarak Facebook hesabına gereksinim dinlendiğini belirtelim.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap