1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. OPPO imzalı ilk televizyonlar karşınızda; “S1 ve R1”

OPPO imzalı ilk televizyonlar karşınızda; “S1 ve R1”

OPPO TV S1 ve TV R1

Akıllı telefon pazarının dev ismi OPPO, sonunda akıllı televizyon pazarına da giriş yaptı. Firmadan OPPO TV S1 ve TV R1 modelleri geldi.

OPPO, uzun süredir gündemde olan ilk akıllı televizyon modellerini resmi olarak Çin merkezli olarak lanse etti. Firmanın burada karşımıza çıkan ilk modeli yukarıda gördüğünüz S1 modeli oluyor. Çok bir tasarıma sahip televizyon, 65 inç boyutunda 4K QLED panel üzerine kuruluyor. 1.500 nit parlaklığı olan televizyon, “local dimming” özelliğine sahip ve birçok güncel model gibi 120 Hz yenileme sunuyor ve HDMI 2.1 portunu taşıyor. Dynaudio imzalı çok güçlü bir ses sistemiyle karşımıza çıkan ürün, gücünü MediaTek MT9950 işlemciden ve 8.5 GB RAM’den alıyor. 128 GB dahili depolamalı S1, yazılım tarafında ColorOSTV kullanıyor ve yerleşik pop-up kamera ile TV üzerinden görüntü görüşmeyi kolaylaştırıyor.

Aşağıda gördüğünüz diğer model OPPOR1 ise daha standart ancak yine şık bir tasarıma sahip. QLED yerine 4K LCD 60 Hz paneli bulunan televizyon, 65 inç yanında 55 inç boyutta da alınabiliyor. Gücünü MediaTek MTK9652 işlemci ve 2 GB RAM’den alan ColorOS TV temelli akıllı televizyon, 32 GB dahili depolamaya ve HDMI 2.1 desteğine sahip. OPPO TV S1 için açıklanan fiyat yaklaşık 1.200 dolar seviyesinde. TV R1 ise 55 inç 493 dolardan başlıyor. 65 inç için fiyat 640 dolara çıkıyor.

OPPO TV S1 ve TV R1 akıllı televizyon modelleri Türkiye pazarına gelmeyebilir

Hatta yüksek ihtimalle iki model de Türkiye’de resmi olarak satılmayabilir. Ancak yine de OPPO firması Türkiye’de resmi olarak yer aldığı için her zaman bir ihtimal bulunuyor. Eğer ürünler gelecekse firmadan resmi açıklama kısa süre içerisinde yapılacaktır.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap