1. Anasayfa
 2. Haberler

PlayStation 5 canlı yayın etkinliği nasıl izlenir?

PlayStation 5 canlı yayın etkinliği nasıl izlenir?
0

Yeni PlayStation 5 etkinliği için geri sayım başladı. 16 Eylül‘de online olarak gerçekleşecek etkinlikte konsolun fiyatının açıklanması bekleniyor.

Ayrıca paylaşılacak videoda konsoldaki arayüzün de görücüye çıkacak çıkacağı konuşuluyor. Sony, etkinliğini YouTube ve Twitch üzerinden canlı olarak yayınlayacak. Türkiye saati 23:00’da başlayacak etkinlikle ilgili tüm detayları çarşamba günü sizlerle paylaşacağız. Canlı yayınla ilgili bağlantı linki geldiğinde de sayfada güncelleme yapacağımızı belirtelim. Etkinlikte ayrıca yeni oyunlarla ilgili de bilgi sahibi olma ihtimali bulunuyor.

PlayStation 5 özellikleri neler olacak?

PlayStation 5, gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen 2 işlemcisinden alıyor. Konsoldaki işlemci saat hızı ise 3.5 GHz. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan konsol performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan konsolda AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisi bulunuyor. PS5’te 16 GB GDDR6 RAM bulunuyor. Wi-Fi 6 bağlantı noktasıyla gelen konsolda bununla birlikte SSD depolama çözümü mevcut. Sony’nin belirttiğine göre PS4’te 1 GB’lık boyut için 20 saniyelik bir ön yükleme süresi bulunurken, PlayStation 5’te 2 GB’lık veri için yükleme süresi 0,27 saniye.  Konsolun yıl sonunda Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir