1. Anasayfa
 2. Haberler

PlayStation 5 fiyatı ve çıkışını öğreneceğimiz tarih belli oldu

PlayStation 5 fiyatı ve çıkışını öğreneceğimiz tarih belli oldu
0

Merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için yeni bir etkinlik duyurusu geçildi. Artık sonunda kilit bilgiler geliyor.

Biliyorsunuz Xbox Series X ve Xbox Series S yeni nesil oyun konsolları 10 Kasım tarihine 499 dolar ve 299 dolar fiyat etiketleriyle satışa çıkıyor. PlayStation 5 fiyatı ise maalesef halen bilinmiyor. İşte bu durum 16 Eylül tarihli PlayStation etkinliği ile değişiyor. Oyun dünyasındaki kaynaklar artık Sony’nin de PS5 için 499 dolar fiyat açıklayacağını düşünüyor. Firmanın 499 dolar üzerine rekabet açısından çıkmayacağını belirten kaynaklar, daha düşük bir fiyatın ise olası olmadığını aktarıyor. Yani yeni nesil her iki oyun konsolu için de artık 499 dolarlık fiyat standart gibi görünüyor. PS5 için 399 dolarlık bir fiyat açıklarsa çok büyük ses getirir denilen Sony, yine de bu kadar aşağıya inemez açıklaması yapılıyor. PS5’in resmi satış tarihinin de 10 Kasım olabileceği yönünde tahminler var. Bunu da 16 Eylül tarihli PlayStation etkinliğinde hep beraber öğreneceğiz.

PlayStation 5 oldukça güçlü olacak

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

Konsol için çıkan son video

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir