1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. PlayStation 5 reyin kumandası DualSense için maliyet açıklandı

PlayStation 5 reyin kumandası DualSense için maliyet açıklandı

PlayStation 5 DualSense

Yeni jenerasyon reyin konsolu PlayStation 5 için hazırlanan yeni jenerasyon reyin kumandası DualSense için fotoğrafı satış maliyeti de açıklandı.

PlayStation 5 hakimiyetçisi DualSense, açıklandığı kadarıyla 70 dolarlık bir yurt dışı maliyetine sahip olacak. DualShock 4’ü 60 dolardan satışa sunan Sony, yeni modelin teknolojik altyapısı sebebiyle maliyeti 10 dolar kadar çoğalmış vaziyette. Bu arada konsolun öbür aksesuarları için de maliyetler verildi. Buna göre Pulse 3D kablosuz kulaklık 100 dolar, kumanda ise 30 dolar maliyet yaftasına sahip. Konsol için hazırlanan HD kamera içinse şahısların 60 dolar vermesi gerekiyor. Henüz bu aksesuarların ve konsolun kendisinin Türkiye maliyeti öğrenilmiyor. Konsolun yurt dışı maliyetine ise hemen alttaki haberden ulaşabilirsiniz.

PlayStation 5 reyin kumandası DualSense için başka neler biliniyor

Şimdilik yalnızca beyaz bir renkte karşımıza çıkan yeni jenerasyon reyin kumandası DualSense, görebileceğiniz üzere oldukça elverişli bir yapıya sahip. Yerleşik olarak mikrofona sahip olmasıyla reyin içi görüşmeyi basitleştiren ve aynı zamanda reyin etkileşimi sunan Misalin üfleme gibi reyin kumandası, USB-C üstünden rahatlıkla şarj edebiliyor. Daha evvel aktarıldığı kadarıyla bu yeni reyin kumandası PS4’nam reyin kumandasından çok daha iyi geri bildirimler sunabiliyor. Yeni kolda en küçük ayrıntıların bile titreşim üstünden sezilebileceği söyleniyor. Kolda tetiklerin gücü bile reyin işletmesi tarafından ayarlanabilecek sınıyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap