1. Anasayfa
 2. Haberler

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense için fiyat açıklandı

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense için fiyat açıklandı
0

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için hazırlanan yeni nesil oyun kumandası DualSense için resmi satış fiyatı da açıklandı.

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense, açıklandığı kadarıyla 70 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip olacak. DualShock 4’ü 60 dolardan satışa sunan Sony, yeni modelin teknolojik altyapısı nedeniyle fiyatı 10 dolar kadar artmış durumda. Bu arada konsolun diğer aksesuarları için de fiyatlar verildi. Buna göre Pulse 3D kablosuz kulaklık 100 dolar, kumanda ise 30 dolar fiyat etiketine sahip. Konsol için hazırlanan HD kamera içinse kişilerin 60 dolar vermesi gerekiyor. Henüz bu aksesuarların ve konsolun kendisinin Türkiye fiyatı bilinmiyor. Konsolun yurt dışı fiyatına ise hemen aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense için fiyat açıklandı 3 – ekran resmi 2020 09 17 09

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense için fiyat açıklandı 4 – ekran resmi 2020 09 17 09

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense için başka neler biliniyor

Şimdilik sadece beyaz bir renkte karşımıza çıkan yeni nesil oyun kumandası DualSense, görebileceğiniz üzere oldukça ergonomik bir yapıya sahip. Yerleşik olarak mikrofona sahip olmasıyla oyun içi görüşmeyi kolaylaştıran ve aynı zamanda oyun etkileşimi sunan (Örneğin üfleme gibi) oyun kumandası, USB-C üstünden rahatlıkla şarj edebiliyor. Daha önce aktarıldığı kadarıyla bu yeni oyun kumandası PS4’ün oyun kumandasından çok daha iyi geri bildirimler sunabiliyor. Yeni kolda en ufak detayların dahi titreşim üstünden hissedilebileceği söyleniyor. Kolda tetiklerin kuvveti dahi oyun firması tarafından ayarlanabilecek deniyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir