1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Realme duyurdu: “Karşınızda dünyanın ilk SLED akıllı televizyonu”

Realme duyurdu: “Karşınızda dünyanın ilk SLED akıllı televizyonu”

realme-duyurdu-karsinizda-dunyanin-ilk-sled-akilli-televizyonu-2-2

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, ürün gamına dünyanın ilk SLED akıllı televizyon modelini ekleyeceğini duyurdu.

LED, OLED, QLED vb. ekran / panel teknolojileri arasına bu sefer Realme üzerinde SLED eklendi. Firmanın 4K 55 inç modeli henüz tam olarak gösterilmiyor. Daha fazla detayın yakında geleceği aktarılıyor. Ancak henüz satışa hazır olmayan televizyon farkını SLED teknolojisi ile koyuyor. LED’den farklı olarak SLED teknolojisi arka aydınlatma olarak beyaz ışık değil kırmızı, yeşil ve mavi ışık kullanıyor. Bunun en büyük artısı ise panelin daha geniş bir spektrumda renk gösterebilmesi olarak gösteriliyor. Bu da görüntü kalitesini hatırı sayılır oranda artırıyor deniyor. Panel yine LED / LCD tabanlı olduğu için OLED benzeri siyahlar elde edilemiyor. Ancak standart bir panel NTSC’nin yüzde 70’ini kapsarken, SLED ile bu değer tam yüzde 108 seviyesine kadar çıkış yapıyor.

Realme en son Watch akıllı saat modelini Türkiye’ye getirdi

Realme Watch akıllı saat modeli kısa süre önce 599 TL fiyat etiketiyle Teknosa, Vatan, Mediamarkt, Amazon ve Hepsiburada kanallarında satışa sunuldu. Hatırlamak adına ön yüzünde gövdesine oranla oldukça büyük çerçevelerin olduğu saat, birçok farklı renkte kayış ile elde edilebiliyor. Optik nabız sensörü ile donatılan akıllı saat, 1,4 inç 320×320 piksel renkli LCD ekran üstüne kuruluyor. 160 mAh piliyle 7 ile 9 gün arasında bir pil ömrüne sahip olan saat, açıklandığı kadarıyla IP68 sertifikasını taşıyor. Firmanın kendi işletim sistemini benimseyen model, birçok ilginç saat arayüzü ile karşımızda yer alıyor. Telefon bildirimlerini üzerine alabilen telefon, bir akıllı saatten beklenen hemen her şeyin altında kalkabiliyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap