1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung, 2021’de 300 milyon telefon satmayı amaçlıyor

Samsung, 2021’de 300 milyon telefon satmayı amaçlıyor
0

Samsung, 2021'de 300 milyon telefon satmayı hedefliyor

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasında devam eden teknoloji savaşlarından en çok etkilenen işletmelerden biri olan Huawei, muhtelif yaptırımlarla karşı karşıya kalmıştı.

Google tarafından android lisansı iptal edilen Çinli işletme, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletlerinin uyguladığı kısıtlamalarla da uğraşmak zorunda kalıyor.

Bu sebeple sektöre yakın kaynaklar, Huawei’nin önümüzdeki seneki akıllı telefon sevkiyatlarının bu seneye mukayeseyle yüzde 70 oranında eksilmesini bekliyor.

SAMSUNG, HUAWEI’NİN GİDİŞATINDAN YARARLANACAK

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, en büyük rakibi Huawei’nin içinde bulunduğu zahmetli süreçten faydalanarak doruktaki yerini sağlamlaştırmak istiyor.

Bu senenin başlarında tanıtılan Galaxy S20 serisiyle istediği galibiyeti tutamayan ve koronavirüs yarıyılında ciddi kayıplar yaşayan işletme, gelecek sene akıllı telefon sevkiyatlarını 300 milyon adede çıkarmanın tasarılarını yapıyor.

samsung

2020 senesinde Samsung’un toplam 260 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı asıllaştırması ve 2021 senesinde bu sayıyı yüzde 15 artırması bekleniyor.

Başka bir deyişle Samsung, Huawei’nin dominant olduğu hissenin bir kısmını ele geçirmeye oynayacak.

Öte yandan, 2020 varsayımlarına göre akıllı telefon pazarında yüzde 21’lik bir hisseye sahip olacak Samsung, yeniden dorukta yer alacak. İkinci ve üçüncü sırada ise Apple ve Huawei işletmeleri bulunacak.

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir