Samsung Galaxy A52 için ilk teknik detaylar ortaya çıktı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Samsung Galaxy A52 için ilk teknik detaylar ortaya çıktı

0

Galaxy A ailesinin en yeni modellerinden Samsung Galaxy A52 için ilk teknik detaylar sızdırılmış durumda. Şimdilik kamera ön planda.

Yakında gelecek ve Samsung Galaxy A51 üzerine kurulacak Samsung Galaxy A52 için çıkan ilk detaylarda şimdilik basit kamera özellikleri karşımıza çıkıyor. Aktarıldığı kadarıyla modelin arkasında dörtlü kamera kurulumu yer alıyor. Burada ana kameranın 64 megapiksel olduğu aktarılıyor. Arkada ayrıca bir makro kameranın olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Kullanıcılar genel olarak bu makro kameralardan pek hoşlanmıyor. Çünkü makro kameralar 5 megapiksel gibi çok düşük çözünürlükte oluyor. Hem 4G hem de 5G destekli sürümleri olacak da denilen Galaxy A52, kablosuz şarj desteğine de sahip olabilir tarzında söylentiler ortalıkta dolanıyor. Ancak bu henüz netleştirilmiş değil.

Samsung Galaxy A52 öncesinde Galaxy A51 hangi özelliklere sahipti?

Gücünü Exynos 9611 işlemciden ve 4 GB / 6 GB RAM‘den alan akıllı telefon, microSD ile 512 GB’a kadar artırılabilir 64 GB / 128 GB dahili depolama seçeneklerine sahip. 6,5 inç FHD+ AMOLED ekran ile 32 megapiksel F2.2 selfie kamerası bulunan Galaxy A51, bünyesinde 3,5 mm kulaklık girişiyle USB-C portu taşıyor. 15W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil üstüne kurulan cihazın arkasında dörtlü kamera yer alıyor. Burada 48 megapiksel F2.0 ana + 12 megapiksel F2.0 ultra geniş açı + 5 megapiksel F2.4 makro + 5 megapiksel F2.2 derinlik kameraları bir araya geliyor. Galaxy A51 kutusundan Android 10 + One UI 2.0 ile çıkıyor.

Yeni nesil elektrikli bisiklet

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir