1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Samsung Galaxy F serisi için ilk resmi duyuru geldi

Samsung Galaxy F serisi için ilk resmi duyuru geldi

Samsung Galaxy F serisi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ürün gamına bir de SamsungGalaxy F serisini ekliyor. İşte bu seri için ilk duyuru geldi.

Samsung’un Galaxy S, Galaxy M, Galaxy A ve Galaxy Z modelleri arasına yakında bir de SamsungGalaxy F serisi modeller geliyor. İşte bu seri için yapılan ilk duyuru da “FullOn” ibaresi üzerinden reklam yapılıyor. Firmanın “üzerinde iz bırakacak” mottosuyla gündeme getirdiği seri, şimdilik sadece Hindistan’a özel gibi görünüyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla bu serinin 200-270 dolarlık segmente odaklandığı ve  Galaxy F serisi akıllı telefonların kamera odaklı olacağı aktarılıyor. Bu yeni serinin ilk üyesi ise Google Play Console üzerinde ortaya çıktığı kadarıyla Samsung Galaxy F41 olacak. Eğer konulan görsel temsili değilse damla çentikli bir tasarıma sahip olan telefon, gücünü Samsung imzalı Exynos 9611 işlemciden alıyor. Kayıtlarda 6 GB RAM ile görünen Galaxy F41, kutusundan Android 10 ile çıkıyor ve boyutu bilinmeyen LCD ekranında FHD+ çözünürlük sunuyor.

Samsung Galaxy F serisi dikkat çekerken, firma kısa süre önce yeni kamera sensörlerini tanıttı

Evet firmadan eskiye odanla daha ince yapılı 108 megapiksel, 64 megapiksel, 48 megapiksel ve 32 megapiksel ISOCELL sensörler geldi. 2020 bitmeden seri üretime alınacak denilen sensörler, Samsung’un kendi modelleri yanında birçok başka akıllı telefonda da karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Burada en üstte yer alan 108 megapiksel ISOCELL HM2, 4K çözünürlükte 120 FPS video desteği getiriyor ve 1/1,52 inç boyutta tasarlanıyor.

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap